اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
05 خرداد 1398 05 خرداد 1398
16:50 16:50

سازمان مدیریت بحران در مورد طوفان در پایتخت هشدار داد

  مدیر روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران در مورد طوفان امروز در تهران هشدار داد.

طوفان شدید در تهران

به گزارش سلام نو، داوود پنهانی  دراین باره گفت: برابر اخطاریه سازمان هواشناسی کشور مبنی بر احتمال بارش رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در برخی از استان‌های کشور از جمله تهران و همچنین احتمال وقوع تگرگ و سیلابی شدن ناگهانی و موقتی رودخانه‌ها و مسیل‌ها در شمال شرق استان تهران لازم است شهروندان مواردی را رعایت کنند. در همین راستا نیز توصیه می‌شود که شهروندان حتی‌المقدور در خانه بمانند و از تردد غیرضروری و حضور در فضاهای باز، مجاورت ساختمان‌های متروکه و درحال ساخت و درختان خشکیده و بزرگ پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه باید اجسام معلق مانند گلدان و اشیاء رهاشده در محوطه تراس و پشت بام را تثبیت یا جمع‌آوری کرد، گفت: استفاده از موتورسیکلت و دوچرخه در این شرایط بسیار خطرناک است. لازم است شهروندان از حضور در کنار تیرهای برق و کابل‌های فشار قوی نیز خودداری کنند.


پنهانی اضافه کرد: همچنین شهروندان در صورتی که در خانه هستند نباید در تراس و پشت بام حضور پیدا کنند و تا پیش وزش شدید باد، لباس و اجسام سبک را از بند رخت، تراس و پشت بام بردارند.


مدیر روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: فاصله گرفتن از ساختمان‌هایی با نمای شیشه‌ای، پرهیز از رفتن به نقاط بلند و دوری از درختان هنگام وقوع صاعقه و رعد و برق، فاصله گرفتن از سیم‌های رها شده برق و عدم استفاده از پل‌های عابر پیاده در صورت تشدید توفان از دیگر توصیه‌هایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.


وی افزود: به شهروندان مستقر در خودرو نیز توصیه می‌شود تا هنگام رانندگی در طوفان از درختان و تیرهای برق فاصله بگیرند و داخل خودرو بمانند و رانندگان نیز با سرعت مطئمنه به رانندگی ادامه دهند و اگر با حجم زیادی از گرد و خاک مواجه شدند، خودروی خود را در حاشیه امن مسیر متوقف کنند.

پنهانی افزود: همچنین با توجه به احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها لازم است شهروندان از حضور در حاشیه رودها و مسیل‌ها خودداری کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

مدیریت بحران: تهرانی ها هوشیار باشند

رضا کرمی‌محمدی، رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران گفت: بهتر است مردم در 48 ساعت آیند...

آماده باش در7 استان برای زلزله احتمالی در تهران

رضا کرمی محمدی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران گفت: استان‌های مرکزی...

درخواست مدیریت بحران از مردم تهران درباره زلزله

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران اعلام کرد که تاکنون از ۱۶ شهرستان استان تهران گزا...

عیار اعتماد عمومی در روزهای کرونایی بیشتر شد؟

اطلاع رسانی در زمان بحران یکی از مهم ترین مهارت هایی است که ما در کنار دیگر ضعف هایما...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news