اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 29 تیر 1398
05 خرداد 1398 05 خرداد 1398
16:50 16:50

سازمان مدیریت بحران در مورد طوفان در پایتخت هشدار داد

  مدیر روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران در مورد طوفان امروز در تهران هشدار داد.

طوفان شدید در تهران

به گزارش سلام نو، داوود پنهانی  دراین باره گفت: برابر اخطاریه سازمان هواشناسی کشور مبنی بر احتمال بارش رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در برخی از استان‌های کشور از جمله تهران و همچنین احتمال وقوع تگرگ و سیلابی شدن ناگهانی و موقتی رودخانه‌ها و مسیل‌ها در شمال شرق استان تهران لازم است شهروندان مواردی را رعایت کنند. در همین راستا نیز توصیه می‌شود که شهروندان حتی‌المقدور در خانه بمانند و از تردد غیرضروری و حضور در فضاهای باز، مجاورت ساختمان‌های متروکه و درحال ساخت و درختان خشکیده و بزرگ پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه باید اجسام معلق مانند گلدان و اشیاء رهاشده در محوطه تراس و پشت بام را تثبیت یا جمع‌آوری کرد، گفت: استفاده از موتورسیکلت و دوچرخه در این شرایط بسیار خطرناک است. لازم است شهروندان از حضور در کنار تیرهای برق و کابل‌های فشار قوی نیز خودداری کنند.


پنهانی اضافه کرد: همچنین شهروندان در صورتی که در خانه هستند نباید در تراس و پشت بام حضور پیدا کنند و تا پیش وزش شدید باد، لباس و اجسام سبک را از بند رخت، تراس و پشت بام بردارند.


مدیر روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: فاصله گرفتن از ساختمان‌هایی با نمای شیشه‌ای، پرهیز از رفتن به نقاط بلند و دوری از درختان هنگام وقوع صاعقه و رعد و برق، فاصله گرفتن از سیم‌های رها شده برق و عدم استفاده از پل‌های عابر پیاده در صورت تشدید توفان از دیگر توصیه‌هایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.


وی افزود: به شهروندان مستقر در خودرو نیز توصیه می‌شود تا هنگام رانندگی در طوفان از درختان و تیرهای برق فاصله بگیرند و داخل خودرو بمانند و رانندگان نیز با سرعت مطئمنه به رانندگی ادامه دهند و اگر با حجم زیادی از گرد و خاک مواجه شدند، خودروی خود را در حاشیه امن مسیر متوقف کنند.

پنهانی افزود: همچنین با توجه به احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها لازم است شهروندان از حضور در حاشیه رودها و مسیل‌ها خودداری کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

طوفان در تهران و ۶ استان دیگر از عصر جمعه

سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای از  وقوع طوفان در عصر روز جمعه در تهران و ۶ استان دیگر ...

زلزله و درد فراموشی

 زمین لرزه کرمانشاه که با تلفات زیادی همراه بود زنگ هشدار را بیش از پیش به صدا درآورد...

هشدار هواشناسی/ طوفان در راه 9 استان

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وزش باد شدید در 9 استان کشور هشدا...

طوفان در راه آذربایجان‌غربی

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی از وقوع تندباد در ساعات آینده در این استان خ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news