اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 28 خرداد 1398
05 خرداد 1398 05 خرداد 1398
19:40 19:40

اظهارات وزیر نیرو درمورد وضعیت خاموشی های تابستان

  اردکانیان در مورد وضعیت خاموشی در تابستان توضیحاتی را ارئه کرد.

وزیر نیرو: تابستان امسال مشکل برق نداریم

به گزارش سلام نو، رضا اردکانیان، وزیر نیرو  درخصوص وضعیت خاموشی‌های تابستان اظهار کرد: باوجود اینکه امسال بارش‌های مناسبی صورت گرفته نیروگاه‌های برق آبی در شرایط بهتری بسر می‌برد، اما افزایش زودرس دمای هوا نشانه‌ای بر مصرف بالا در کشور است.

وزیر نیرو گفت: این وزارتخانه مطابق برنامه درحال افزایش ظرفیت تولید انرژی در کشور است، اما در صورت پیشی گرفتن مصرف از تولید خاموشی رخ خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه بروز خاموشی یا مواجه نشدن با آن به مصرف مشترکان بستگی دارد، گفت: اگر مردم و سازمان‌های دولتی همانند سال گذشته در مصرف برق به ویژه درخصوص دستگاه‌های سرمایشی همکاری لازم را داشته باشند تابستان امسال را بدون بروز مشکل سپری خواهیم کرد و نه تنها خاموشی در بخش خانگی اتفاق نخواهد افتاد بلکه صنعت با هیچگونه اختلالی مواجه نخواهد شد.

اردکانیان ادامه داد: اگر به هر دلیلی و با تصور اینکه افزایش بارش‌ها این احساس ایجاد شود که مشکلی در تامین برق نخواهیم داشت و روند مصرف افزایش یابد به خصوص در استفاده از وسایل سرمایشی احتمال بروز خاموشی در شبکه امکان دارد.

وی درخصوص راهکار پیشگیری از خاموشی افزود: ما باید مانند بسیاری از نقاط دنیا که توجه زیادی به نوع مصرف دارند بپذیریم که دمای آسایش ۲۳ و ۲۴ درجه سانتی گراد است و به ویژه در مناطق گرمسیر به دنبال ایجاد شرایط بسیار سرد نباشیم که استفاده بیش از حد از دستگاه‌های سردکننده سبب بروز فشار زیادی به شبکه برق خواهد آورد.

وزیر نیرو در پایان تصریح کرد: هر یک درجه کاهش دما و سرمای بیشتر منجر به صدها مگاوات نیاز بیشتر برای تولید برق خواهد شد که این موضوع فشار مضاعفی را بر شبکه برق ایجاد خواهد کرد بنابراین علی رغم همه تلاش‌ها برای تولید برق ممکن است با کمبود مواجه شویم./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

اردکانیان: نگفتم ایرانی ها باید روزی یک وعده غذا بخورند

وزیر نیرو در مورد مصاحبه جنجالی اش مبنی بر غذا نخوردن چینی ها ت.ضیحاتی ارائه داد.

برق خانه تهرانی‌ها گران می شود

به گفته مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران تعرفه‌های جدید برق از اول خرداد در حال اع...

تبادل با همسایه‌‌ها؛ راهکاری برای جلوگیری از خاموشی

سال گذشته پیک مصرف برق تهران 4600 مگاوات را نشان داد و با توجه به اینکه هر سال 5 درصد...

80 درصد حجم مخازن کشور پر شده است

اردکانیان در اظهار نظری بیان اینکه نگرانی برای مخازن آبی نیست، اظهار کرده است: 80 درص...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news