اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 29 شهریور 1398
05 خرداد 1398 05 خرداد 1398
19:00 19:00

ادعای کم شدن تولید پسماند تهران نیازمند مستندات است

رئیس اداره محیط انسانی محیط زیست استان تهران به ادعای کم شدن تولید پسماند تهران واکنش نشان داد.

واکنش محیط زیست به ادعای کم شدن تولید پسماند تهران

به گزارش سلام نو، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از کاهش هزار تُنی میانگین تولید پسماند در 9 ماهه پایانی سال 97 نسبت به سال قبل خبر داده است.

وی بالا رفتن قیمت ارز و افزایش قیمت کالاها را دلیل این مسأله عنوان کرده است.

فاطمه اکبرپور رئیس اداره محیط انسانی محیط زیست استان تهران، با بیان اینکه مشخص نیست منظور این مدیر شهرداری از کاهش هزار تُنی پسماند مربوط به 9 ماهه گذشته، یک هفته و یا یک روز در هفته است، گفت: شاید عدد هزار تُن کاهش در 9 ماه عدد آنچنان قابل توجهی نباشد اما هزار تُن در ماه و یا در روز بسیار قابل توجه است.

وی ادامه داد: اعلام چنین خبری نیازمند مستندات است و با یک کار آماری و اجمالی و مقایسه آن با میزان مشابه سال گذشته قابل احصاء است.

اکبرپور گفت: اگر بخواهیم بر اساس این فرضیات صحبت کنیم، می‌توانیم این ادعا را هم داشته باشیم که چون گرانی وجود دارد، مردم به سمت کالاهای بی‌کیفیت و ارزان قیمت رفته‌اند و چون این کالاها بی‌کیفیت هستند سریع‌تر به عرصه پسماند وارد می‌شود.

رئیس اداره محیط انسانی محیط زیست استان تهران با بیان اینکه ادعای ارائه شده از سوی شهرداری نمی‌تواند بدون مستند قابل قبول باشد، اظهار داشت:‌ هر چند کاهش تولید پسماند از اهداف سازمانی ما است اما اینکه ادعا کنیم در اثر گرانی‌ها با کاهش مصرف و کاهش تولید هزار تنی پسماند مواجه شده‌ایم نیازمند بررسی دقیق‌تر است.

اکبرپور به گزارش اخیر سازمان مدیریت پسماند شهر تهران اشاره کرد و گفت: این سازمان به صورت مکتوب اعلام کرده است که روزانه بین 8 تا 8 و نیم هزار تن پسماند از سطح شهر تهران جمع‌آوری می‌کند؛  اگر مدیر این مرکز اعلام می‌کند که هزار تن از تولید پسماند کاسته شده چرا در گزارش‌های رسمی چنین آماری ارائه نشده است.

وی با اشاره به اینکه باسکول ورودی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در اختیار سازمان محیط زیست قرار ندارد، بیان داشت: ما نمی‌توانیم برآوردی از ورود پسماند به این مرکز داشته باشیم اما حداقل می‌توانیم بگوییم منتسب کردن این ادعا به گرانی‌ها بدون مدرک غیرقابل قبول است./فارس

اخبار مرتبط

icon news

مافیای زباله؛ غولی که جولان می‌دهد

نگاهی به آمار و ارقام موجود در پشت پرده جمع آوری زباله ها نشان از آن دارد که مافیای ز...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news