اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
02 دی 1397 02 دی 1397
18:18 18:18

چینی‌ها بی‌خواب ترین مردم دنیا

به گفته انجمن خواب آمریکا، از هر سه بزرگسال، یک نفر از آنها در برهه ای از زندگی خود با بی خوابی دست و پنجه نرم می کند چنانچه به عنوان نمونه بارز جوانان چینی بی خواب ترین مردم جهان شناخته شده اند.
با بی‌خواب‌ترین کشور دنیا آشنا شوید

رکنا: چینی ها بی خواب ترین و کم خواب ترین مردمان جهان هستند.

بی خوابی، هر چند که آزار دهنده است، اما مشکلی شایع در سراسر جهان محسوب می شود. به گفته انجمن خواب آمریکا، از هر سه بزرگسال، یک نفر از آنها در برهه ای از زندگی خود با بی خوابی دست و پنجه نرم می کند چنانچه به عنوان نمونه بارز جوانان چینی بی خواب ترین مردم جهان شناخته شده اند.

نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد، بیش از 60 درصد جوانان چینی متولدشده در دهه 1990 خواب کافی ندارند؛ علاوه بر اینکه این افراد بی خواب ترین مردم جهان نیز به شمار می آیند.

بر اساس نتایج به دست آمده از یک پژوهش ، بیش از 60 درصد افرادی که بعد از سال 1990 متولد شده اند، میانگین ساعت خوابشان از 7 ساعت کمتر است؛ علاوه بر این، بالغ بر 60 درصد آنها در به خواب رفتن مشکل دارند و حدود 13 درصد نیز کاملاً دچار بی خوابی هستند.

این پژوهش ها همچنین نشان داده است، نیم ساعت طول می کشد تا حدود 31 درصد مردم جوان چین به خواب بروند؛ همچنین 9 درصد از جوانان این کشور برای خوابیدن به قرص های خواب آور نیاز دارند.

نتیجه تحقیقات پیرامون نحوه خوابیدن مردم چین بیانگر آنست که حدود 31 درصد آنها بعد از نیمه شب می خوابند و صبح زود بیدار می شوند.علاوه بر این، 17.5 درصد از مردم جوان این کشور زود می خوابند و زود هم بیدار می شوند.

محققان باور دارند، اختلالات خواب از جمله عوامل مهم در ابتلا به افسردگی و آلزایمر است؛ خواب به اندازه کافی می تواند از مغز محافظت کند و خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهد.

کارشناسان بهداشتی باور دارند، یکی از نکات اصلی که باید برای خواب خوب رعایت شود، این است که هیچ اقدام دیگری مثل مطالعه، موسیقی، گوش دادن به رادیو، تماشای تلویزیون، استفاده از لپ تاپ، موبایل و ... در اتاق خواب انجام نشود.

۴۲۴۲

اخبار مرتبط

icon news

ادعای جدید چین درباره واکسن کرونا

کمیسیون مدیریت و نظارت ارزیابی‌های دولتی چین اعلام کرد که 5 واکسن کرونا در چین در حال...

واکسن چینی کرونا کی تولید می‌شود؟

چین با اعلام اینکه واکسن کرونا در حال تست انسانی است تایید کرد که این کشور برای مقابل...

با این 10 نوشیدنی از شر بی خوابی خلاص شوید

اگر سخت بخواب می روید، می توانید با خوردن 10 نوشیدنی طبیعی راحت تر بخوابید که یکی از ...

با این نوشیدنی شب‌ها راحت خوابتان می‌برد!

برای کسب آرامش، تسکین اضطراب و تسهیل به خواب رفتن قبل از خواب شب‌ها یک لیوان شیر گرم ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news