اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 27 آبان 1398
02 دی 1397 02 دی 1397
17:31 17:31

مطهری: بطحایی بهتر است قبل از استیضاح استعفا بدهد

علی مطهری، نایب رئیس مجلس با مقصر خواندن وزارت آموزش و پرورش در حادثه آتش سوزی یکی از مدارس زاهدان به وزیر آموزش و پرورش پیشنهاد داد قبل از استیضاح، استعفا دهد.
مطهری: آموزش‌وپرورش در آتش‌سوزی مدرسه زاهدان مقصر است

ایسنا کرد: نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: آقای وزیر آموزش و پرورش قبل از استیضاح مجدد استعفای خود را امضا کنید که بتوانید با آرامش بخوابید.

علیم یارمحمدی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس خطاب به هیات رییسه مجلس گفت: حادثه آتش سوزی مدرسه زاهدان که منجر به فوت چند طفل معصوم شد را به مردم ایران و خانوادگان این فرشتگان تسلیت می‌گویم، هیئت رییسه مجلس؛ اینجانب تاکنون ده ها فقره مکاتبه طرح سوال و تذکر در خصوص پایین بودن شاخصه‌های آموزشی استان به خصوص بلوچستان را از وزرای آموزش و پرورش داشته‌ام که در این راستا از جانب افراطیون متهم به سهم‌خواهی و قومیت‌گرایی شده‌ام. اما اعتقاد راسخ داشته ام که آموزش و پرورش استان در تب مدیریت عده‌ای خاص می‌سوزد.

وی خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: به دردهایم گوش فرا دادید ولی علی رغم تصمیمات هیئت رییسه مجلس عمل نکردید، اصرار داشتید که مدیریت استان یک مدیریت نمونه است، چرا از ظرفیت این مدیران نمونه در سایر نقاط کشور و مرکز استفاده نکردید تا خدمات ملی ارائه دهند، متأسفانه ۹۰ درصد مدارس غیرانتفاعی استان و همچنین مدارس اجاره‌ای دولتی وضعیت بدی دارند که دلیل آن روشن است، به دلیل استفاده از رانت و مجوزهای خاص در حال فعالیت هستند. ملت ایران آتش سوزی مدرسه شین آباد پیرانشهر، زیر آوار ماندن دختر معصوم چابهاری و سوختن نونهالان زاهدانی را هرگز از یاد نخواهند برد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: آقای وزیر آموزش و پرورش؛ آمار معلمان فوتی که به دلیل عدم راه اندازی پردیس دانشگاهی فرهنگیان چابهار در طول مسیر زاهدان قربانی حوادث جاده ای شده و می‌شوند را به این آمار اضافه کنید، آنگاه متوجه خواهید شد که وزارت آموزش و پرورش متولی یک قربانگاه شده است که خودش از آن بی خبر است، قبل از استیضاح مجدد استعفای خود را امضا کنید که بتوانید با آرامش بخوابید.

علی مطهری رییس وقت جلسه علنی امروز مجلس در پاسخ به یارمحمدی گفت: آموزش و پرورش در مسئله آتش سوزی زاهدان مقصر است، زیرا در حادثه شین آباد تصریح کردند که از این به بعد بخاری‌های نفتی در مدارس استفاده نکنند و متأسفانه این اتفاق افتاد.

214219

اخبار مرتبط

icon news

انتقاد علی مطهری از نحوه اجرای آزادسازی بنزین

نماینده مردم تهران در مجلس ضمن انتقاد از مرجع تصمیم‌ گیر درباره افزایش قیمت بنزین و ش...

مطهری: "قرص ضدبارداری"در جواب دانشجوی پسر بود!+فیلم

دیروز فیلمی در شبکه‌های مجازی منتشر شد که در آن علی مطهری در حال سخنرانی بوده و در جو...

علی مطهری: امام با تسخیر سفارت مخالف بود

علی مطهری درباره ماجرای تسخیر سفارت آمریکا در سال 58 گفت: امام در ابتدا گفت دانشجویان...

علی مطهری: به دانشجوی پسر گفتم برای شما قرص ضدبارداری دارم +فیلم

نماینده تهران در مجلس درباره انتشار ویدئویی از او که طی آن ظاهرا خطاب به دخترخانمی می...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news