اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 28 خرداد 1398
06 خرداد 1398 06 خرداد 1398
11:50 11:50

قدردانی ترامپ از نخست‌وزیر ژاپن

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: اگر ایرانی‌ها بخواهند مذاکره کنند، ما نیز مذاکره می‌کنیم.

ترامب

به گزارش سلام نو، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، روز دوشنبه از میانجی‌گری نخست‌وزیر ژاپن میان ایران و آمریکا قدردانی کرد.

دونالد ترامپ در دیدار با شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در توکیو گفت: من می‌دانم که نخست وزیر ژاپن روابط خوبی با ایران دارد. خواهیم دید که چه اتفاقی خواهد افتاد.

وی افزود: نخست وزیر در این رابطه با من صحبت کرده و من باور دارم که ایران خواهان مذاکره است. اگر آن‌ها بخواهند مذاکره کنند، ما نیز مذاکره می‌کنیم. هیچ‌کس نمی‌خواهد اتفاقات بدی رخ دهد، خصوصاً خودم.

اظهارات ترامپ مبنی بر این که ایران خواهان مذاکره است در حالی مطرح می شود که محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان اخیراً در گفت‌وگوی اختصاصی خود با شبکه خبری سی‌ان‌ان با انتقاد از خروج آمریکا از  برجام اظهار داشت: ما [در برجام] با حسن نیت عمل کردیم، اما نمی‌خواهیم با کسانی که زیر تعهدات‌شان زده‌اند گفت‌وگو کنیم.

ظریف تصریح کرد: ما تسلیم تهدید نمی‌شویم. ایران هرگز تحت فشار مذاکره نمی‌کند. شما نمی‌توانید ایرانی‌ها را تهدید کنید و سپس از آنها انتظار تعامل داشته باشید. راه درست برای این کار احترام است، نه تهدید.

این مقام بلند پایه ایران تاکید کرد که ایران با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا وارد مذاکره نخواهد شد مگر اینکه این کشور با اجرای تعهداتش در برجام به تهران احترام بگذارد.

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز عصر یکشنبه اخبار منتشر شده به نقل از یک مقام کویتی مبنی بر آغاز گفت‌وگوی ایران و آمریکا را قویاً رد و تاکید کرد: هیچ گفت‌وگوی مستقیم یا غیرمستقیمی بین ایران و آمریکا وجود ندارد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ترامپ : ایران قصد دارد از محدوده ذخیره سازی اورانیوم سرپیچی کند

رئیس جمهوری آمریکا به تصمیم برجامی ایران واکنش نشان داد.

منتظر پای‌بندی کامل تهران به تعهداتش در قالب توافق هسته‌ای هستیم

سخنگوی دولت آلمان به تصمیم برجامی ایران واکنش نشان داد.

تحلیل‌گر آمریکایی: اختلاف شدیدی بین ترامپ و مقامات کلیدی کابینه او شامل بولتون و پامپئو وجود دارد

  نویسنده و تحلیل‌گر آمریکایی افزود: سناریوی ساختگی دریای عمان تا کنون برای جلب حمایت...

انتقاد رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از سیاست‌های دونالد ترامپ

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت:  واشنگتن خواهان جنگ با ایران نیست.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news