اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 27 شهریور 1398
06 خرداد 1398 06 خرداد 1398
10:44 10:44

آشنایی با مزایا و معایب شامپو رنگ

شامپو رنگ یکی از روشهای به نسبت نوین در رنگ کردن موها است که می‌تواند با مزایا و معایب متعددی همراه باشد.

گفتنی است شامپو رنگ حاوی محتویات رنگدانه ای می باشد که به محض نشستن بر روی مو باعث ایجاد تغییر رنگ خواهد شد اما باید در نظر داشت که شامپوهای رنگ برای مردان از تنوع چندانی برخوردار نیست اما این در حالی است که شامپو های رنگساژ که خود نوعی شامپو رنگ محسوب می شود امروزه از تنوع بسیار بالایی بهره مند است که البته بیشتر این رنگ ها شامل رنگ های فانتزی می باشد.

بدیهی است مدت زمان ماندگاری شامپو رنگ ها در مقایسه با رنگ ها به نسبت طولانی تر می باشند هرچند این ماهه در خصوص شامپوهای رنگساژ صادق نیست.

شایان ذکر است که استفاده از شامپوهای رنگ نمی تواند با عوارض چندانی همراه باشد هرچند در برخی از موارد دیده شده است که به هنگام استفاده از شامپوهای رنگ نامرغوب در موقع بارندگی  رنگ مو به راحتی تغییر یافته و آثار آن بر روی لباس فرد نمایان می شود از این رو توصیه می شود که به هیچ عنوان از شامپوهای رنگ نامرغوب استفاده نشود چرا که احتمال ریزش و سوختن مو نیز وجود دارد.

از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که در شدن رنگ موها نیز می تواند یکی دیگر از معایب استفاده از شامپوهای رنگ باشد چرا که به هنگام استفاده از این شامپوها یک لایه بر روی م ها ایجاد می شود که خود می تواند باعث از دست دادن شفافیت موها شود.

بدیهی است استفاده از شامپوهای رنگ بیشتر برای افرادی که دارای موهای کوتاه هستند مناسب و مقرون به صرفه می باشد چرا که در غیر این صورت می تواند بسیار هزینه بر باشد از این رو بسیاری از کارشناسان زیبایی استفاده از این شامپوها را برای مردان و یا افرادی که دارای موهای کوتاه هستند توصیه می کنند.

شامپو رنگ گزینه مناسبی برای افراد دارای موهای کم پشت

پر واضح است که شامپو رنگ بیشتر مناسب افرادی که دارای موهای کم پشت  هستند، می باشد. از این رو بهتر است افرادی که دارای موهای پرپشت، خشن و یا زبر هستند از شامپوهای رنگ استفاده نکنند چرا که با استفاده از این شامپوها موهای آن ها تغییر رنگ نمی یابد و یا اینکه میزان تغییر رنگ بسیار کم خواهد بود.

جالب است بدانیم که شامپوهای رنگ از قدرت پاک کنندگی برخوردار نمی باشد و تنها برای تغییر رنگ از آنها استفاده می شود از این رو توصیه می شود که افراد قبل از استفاده از شامپوهای موردنظر موهای خود را با استفاده از شامپو های دیگر به طور کامل بشویند و بعد تنها برای تغییر رنگ از این شامپوها استفاده کنند.

در پایان باید خاطر نشان کرد که استفاده مداوم از شامپوهای رنگ به هیچ وجه توصیه نمی‌شود چرا که احتمال ریزش مو و یا بروز حساسیت در اثر استفاده از این شامپوها نیز وجود دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news