اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 29 شهریور 1398
06 خرداد 1398 06 خرداد 1398
14:10 14:10

واژگونی قایق در کنگو حادثه آفرید

به دنبال غرق شدن یک قایق در دریاچه‌ای در این کشور تاکنون 30 نفر جان خود را از دست داده اند.

واژگونی قایق فارن

مقامات کنگو اعلام کرده‌اند: به دنبال غرق شدن یک قایق در دریاچه‌ای در این کشور تاکنون دست‌کم ۳۰ نفر کشته و ۲۰۰ نفر دیگر نیز مفقود شده‌اند.

به گزارش ایسنا، شهردار شهر "اینونگو" شب گذشته (یک‌شنبه) به رسانه‌ها اعلام کرد بسیاری از افرادی که در این قایق حضور داشته و هم‌اکنون در دریاچه "مای اِن‌دومبه" غرق شده‌اند، معلم بوده‌اند.

به گفته شهردار، از آنجا که وضعیت جاده‌های این منطقه بسیار نامساعد است این معلمان برای گرفتن دستمزدهای خود تصمیم به سفر با قایق گرفته بودند اما در بین مسیر دچار این حادثه دریایی شدند.

مقامات محلی می‌گویند: هنوز مشخص نیست که چرا با وجود شرایط نامساعد آب و هوایی در اواخر روز شنبه، بسیاری از این افراد روز یک‌شنبه با قایق سفر کرده‌اند.

بر اساس برآوردهای مقامات چند صد نفر در این قایق حضور داشته‌اند که تاکنون دست‌کم ۳۰ نفر کشته شده، بیش از ۸۰ نفر نجات یافته و ۲۰۰ نفر نیز هنوز مفقود هستند.

بنا بر گزارش آسوشیتد پرس، قایق‌ها در کشور پهناور کنگو به طور معمول بیش از ظرفیت خود مسافرگیری و بارگیری می‌کنند و از همین رو تخمین‌های مقامات مبنی بر شمار افراد حاضر در قایق معمولا کمتر از تعداد واقعی آن‌هاست.

اخبار مرتبط

icon news

واژگونی ۳ قایق در فیلیپین ۳۴ کشته و مفقود برجای گذاشت

گارد ساحلی فیلیپین اعلام کرد در پی واژگونی سه قایق در آب‌های خروشان در دو استان مرکزی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news