اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 خرداد 1399
07 خرداد 1398 07 خرداد 1398
09:30 09:30

ضرورت برگزاری دادگاهی ویژه برای رسیدگی به اخلالگران و محتکران اقتصادی

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها افزود: باید به گونه‌ای با محتکران و اخلالگران اقتصادی برخورد شود تا دیگر کسی جرات فساد و احتکار را نکند.

دادگاه

به گزارش سلام نو، اصغر سلیمی  با اشاره به شناسایی و برخورد با محتکرین کالا و ارز، بیان کرد: مسئولین باید نظارت و قانون‌مداری را در امور خود افزایش دهند. شفافیت باید در سیستم‌های اداری و ارگان‌ها افزایش یابد. مردم همواره در زمان تحریم‌ها و جنگ در صحنه بودند. امروز نیز مشکل عمده کشور عدم مدیریت و بی‌برنامگی است.

وی در ادامه بیان کرد: امروز ما شاهد افزایش قیمت روزانه در بازار خودرو، مسکن و مواد غذایی هستیم یعنی نظارت به شکل جدی وجود ندارد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عدم نظارت باعث شده تا دلالان و مبتکران سود اصلی را از وضعیت فعلی ببرند و مردم زیر فشار قرار گیرند. مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه باید با اخلالگران اقتصادی و محتکران برخورد جدی کند. باید دادگاه ویژه‌ای برای برخورد با مفسدان و اخلالگران اقتصادی تشکیل شود و هیچ‌گونه اغماضی در حق آنها صورت نگیرد.

وی در ادامه با اشاره بر اهمیت برخورد جدی با محتکران، بیان کرد: باید برخورد بازدارنده با مبتکران کالا و ارز صورت گیرد تا دیگر کسی جرأت نکند با فساد و احتکار حقوق مردم را زیرپا بگذارد.

سلیمی ادامه داد: دولت وظیفه دارد سیستم‌های نظارتی خود را تقویت کند و به طور میدانی با محتکران برخورد کند. از سوی دیگر قوه قضائیه باید به طور جدی در برابر محتکران بایستد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: باید مجازات محتکران عینی و ملموس باشد و مجازاتی بازدارنده پیش‌روی محتکران قرار گیرد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

عامل توزیع ارزهای بانک مرکزی فرار کرد / سالار آقاخان به خاوری پیوست

سالار آقاخان جوانی 28 ساله که از متهمان مطرح و بنام پرونده ارزی است که کیفرخواستش به...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news