اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
07 خرداد 1398 07 خرداد 1398
19:30 19:30

امروز یک جنگ روانی علیه ملت ایران به راه افتاده است

مرضیه هاشمی اظهار کرد: امروز یک جنگ روانی علیه ملت ایران به راه انداخته‌اند و هر روز از جنگ نظامی حرف می‌زنند؛ در حالی که آن‌ها نفهمیده‌اند مردم ایران که به اهل‌بیت (ع) اعتقاد دارند، چه کسانی هستند.

به گزارش سلام نو، مجری شبکه «پرس.تی.وی» سردمداران آمریکا را ناآگاه دانست و گفت: امروز یک جنگ روانی علیه ملت ایران به راه انداخته‌اند و هر روز از جنگ نظامی حرف می‌زنند؛ در حالی که آن‌ها نفهمیده‌اند مردم ایران که به اهل بیت (ع) اعتقاد دارند، چه کسانی هستند.

بیست و دومین یادواره سرداران و ۵۳ شهید طایفه کلهر، همزمان با دومین شب از شب‌های پرفیض قدر و شب شهادت حضرت علی (ع) در محل مسجد رسول اکرم (ص) محله شهیدپرور «مسگرآباد» تهران برگزار شد. در این مراسم که پیکر‌های مطهر ۲ شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس زینت‌بخش آن بود، «مرضیه هاشمی» خبرنگار و گوینده مسلمان آمریکایی‌الاصل شبکه تلویزیونی «پرس‌.تی‌.وی» که طعم بازداشت در زادگاه خود را چشیده است، اظهار کرد: من با این‌که یک آمریکایی هستم و به‌ظاهر باید علیه کشور خود حرفی نزنم، اما به عنوان یک مسلمان شیعه وظیفه‌ام بیان حقایق است؛ واقعیت این است که سردمداران آمریکایی نمی‌خواهند اسلام باشد و آن‌ها به‌دنبال نابودی جمهوری اسلامی هستند.

وی با اشاره به ماجرای مسلمان شدن خود، بیان کرد: با این‌که امروز مشغله زیادی داشتم اما زمانی‌که با من تماس گرفتند تا در این مراسم شرکت کنم، به خود گفتم که باید بروم؛ چراکه مسلمان شدن من به برکت همین انقلابی است که شهدا به خاطر آن شهید شدند و امام خمینی (ره) آن را رهبری کرد.

هاشمی در مورد جایگاه شهدا و خانواده‌های معظم آن‌ها گفت: کسی که شهید می‌شود برای اسلام شهید شده است؛ البته به‌طور پیش‌فرض وقتی ما در مورد شهید صحبت می‌کنیم یک مرد در ذهن‌مان نقش می‌بندد؛ در حالی که وظیفه سنگین تربیت فرزند و صبر بر شهادت را مادران و همسران شهدا برعهده دارند؛ بنابراین جایگاه آنان نیز بسیار رفیع است.

وی با گله از شناخت جامعه از شهدا، بیان کرد: متأسفانه در دنیا و حتی ایران، قدر شهدا از جمله شهدای مدافع حرم را آن‌گونه که باید بدانند نمی‌دانند؛ این در حالی است که آسایش ما نتیجه شهادت آن‌هاست.

این مسلمان آمریکایی، سردمداران آمریکا را ناآگاه دانست و عنوان کرد: امروز یک جنگ روانی علیه ملت ایران به راه انداخته‌اند و هر روز از جنگ نظامی حرف می‌زنند؛ در حالی که آن‌ها نفهمیده‌اند مردم ایران که به اهل‌بیت (ع) اعتقاد دارند، چه کسانی هستند.

مجری شبکه پرس.تی.وی از برنامه ۴۰ ساله آمریکایی‌ها برای نظام جمهوری اسلامی سخن گفت و ادامه داد: آن‌ها از ۴۰ سال پیش تاکنون درصدد نابودی نظام جمهوری اسلامی هستند؛ در حالی که این را درک می‌کنند ملتی که اهل‌بیت و امیر مومنان (ع) را دارد، از چیزی نمی‌ترسد و این همان نکته‌ای است که در جمله تاریخی «ما تا آخرین نفس ایستاده‌ایم» امام خمینی (ره) متجلی شده است.

هاشمی که خود به‌عنوان یک شهروند آمریکایی با بازداشت غیرقانونی‌اش، حقوق بشر واقعی ایالات متحده را لمس کرده است، از کسانی که می‌گویند چرا این‌قدر سختی می‌کشیم در حالی که می‌توانیم با آمریکا کنار بیاییم انتقاد و تاکید کرد: اگر تحلیل داشته باشیم، از خود می‌پرسیم که آن‌ها کجا را درست کرده‌اند؟

وی ماجرای اشغال عراق و سپس قرارداد‌های امضا شده پس از آن را یادآور شد و تصریح کرد: باید بدانید آن‌ها در قرارداد‌های خود، به دنبال زیر و رو کردن طرف مقابل هستند؛ هم‌اکنون عراق خیلی چیز‌ها که می‌خواهد را باید از آمریکا وارد کند و جالب‌تر آن است که بدانید دانه‌های کشاورزی که از آمریکا به عراق صادر می‌شود نیز تراریخته و ناسالم است.

هاشمی، ایران کنونی را با ایران ۴۰ سال پیش غیرقابل مقایسه دانست و گفت: ایرانی که من اولین حضورم در آن به دوره پذیرش قطعنامه ۵۹۸ برمی‌گردد را با موقعیت کنونی آن قابل مقایسه نمی‌بینم. البته دولت‌مردان آمریکایی در فضای رسانه‌ای خود می‌خواهند به مردم ایران این‌گونه القا کنند که شما بدبخت هستید؛ در حالی که این جور نیست و باید بدانیم این یک جنگ روانی است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

جایزه حقوق بشر اسلامی برای خبرنگار آمریکایی

 پنجمین جایزه حقوق بشر اسلامی در همایش بزرگداشت حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی به ۲ ن...

ادعای جدید پمپئو؛ مرا به ایران راه نمی‌دهند

«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار پیام هایی گفت که تهران با خواسته وی برا...

خبرنگاری نیجریه‌ای از همکاری با تلویزیون ایران می‌گوید

یکی از خبرنگاران شبکه تلویزیونی پرس‌ تی‌وی اظهار کرد: بعد از شروع کار با پرس تی‌وی، ی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news