اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 06 تیر 1398
08 خرداد 1398 08 خرداد 1398
09:51 09:51

می‌دانستیم نجفی قاتل است/ تست الکل نجفی در پزشکی قانونی

دادستان جنایی تهران گفت: میدانستیم نجفی قاتل است، نگفتیم تا خودکشی نکند.

جزییات انتشار نیافته از اعترافات نجفی به قتل همسر دومش

به گزارش سلام نو، نجفی ادعاهای زیادی داشت اما در مجموع مشکلات خانوادگی را علت این اقدام دانسته است. تصور ما این است که این اتفاق زاویه پنهان دیگری نداشته باشد.
میترا استاد همسر دوم  محمد علی نجفی بود که صبح روز هفتم خردادماه سال 98 با اصابت 2 گلوله به قتل رسید.

بعد از افشای جنایت پلیس در صحنه قتل جسد میترا را در وان حمام یافت. یک گلوله به دست و یکی به سینه‌اش اصابت کرده بود. یک نامه در خانه به دست آمد که نجفی در آن صراحتا به قتل میترا بخاطر اختلافات شدید خانوادگی اعتراف کرده بود.

با وجود این نامه و اینکه دوربین های مداربسته آسانسور برج آرمیتا نشان می داد نجفی در زمان قتل میترا استاد در صحنه حضور داشت و بعد آنجا را ترک کرده است باز تیم جنایی برای رازگشایی دنبال مدارک بیشتری گشت تا اینکه در خانه دخترش واقع در ولنجک تهران با نامه دیگری مواجه شدکه در آن نجفی با اشاره به اختلاف شدیدشان با میترا استاد بخاطر اقدامش از خیلی ها عذرخواهی کرده و حلالیت خواسته بود.

محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران دقایقی بعد از تسلیم شدن نجفی در پلیس آگاهی تهران گفت: همان لحظات نخست نامه نجفی نشان می داد که او قاتل است اما با توجه به حلالیت خواستن هایش بیم آن می رفت اگر این نامه ها و ماجرای قاتل بودن نجفی رسانه ای شود ایشان دست به خودکشی بزنند سعی کردیم مطلبی با صراحت اعلام نکنیم اما ایشان تحت تعقیب بودند تا اینکه همزمان با اعزام ماموران به ویلای دماوند نجفی با پای خود نزد پلیس آگاهی رفت و تسلیم شد.

وی ادامه داد: نجفی ادعاهای زیادی داشته اما در مجموع مشکلات خانوادگی را علت این اقدام دانسته است که فردا بازجویی های تخصصی صورت خواهد گرفت تا جزییات جنایت و اختلافات مشخص شود. تصور ما این است که این اتفاق زاویه پنهان دیگری نداشته باشد.

دادستان جنایی تهران گفت: دعوای بین نجفی و میترا استاد از شب قبل آغاز شده بود تا اینکه صبح بخاطر شدت یافتن این اختلافات نجفی دست به قتل زده است.

سردار لطفی با بیان اینکه بررسی صحنه و آثار برداری از صحنه انجام شده است گفت: پیرامون کالبد شکافی پیکر متوفی نیز باید اقداماتی صورت گیرد و من فکر نمی‌کنم که در حوزه پلیس اقداماتی باقی مانده باشد و مابقی کار مربوط به دستگاه قضائی است.

قاضی شهریاری در ادامه اعلام کرد: باتوجه به حساسیت های موجود دستورات لازم برای انتقال متهم به پزشکی قانونی صادر شده است. قرار است پزشکی قانونی از محمدعلی نجفی تست روانشناسی و تست مواد مخدر و مصرف الکل اخذ کند. البته این به معنای مصرف مواد مخدر یا الکل از سوی متهم نیست اما برای اینکه مشخص شود قتل تحت تأثیر این عوامل بوده یا خیر این تست ها اخذ می شود.

سردار لطفی رییس پلیس آگاهی تهران نیز در این خصوص گفت: می‌دانستیم قاتل دکتر نجفی است او را ردگیری کرده بودیم تا اینکه خودش تسلیم شد و اعتراف کرد.

وی افزود: سلاح گرم استفاده شده در قتل نیز توسط دکتر نجفی تحویل پلیس شد و تحقیقات ادامه دارد./عصرایران

اخبار مرتبط

icon news

عباس عبدی: ماجرای پرستو توهین به نجفی است

یک کارشناس مسئل سیاسی گفت: بی‌توجهی به مرگ یک انسان به خاطر ملاحظات سیاسی یا علاقه‌ای...

به دلیل یکسری از رفتارها و برخوردها با آقای نجفی گله‌مند هستیم

نائیب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: هرکسی یا هر مقامی مرتکب جرم شود، با متنا...

علی مطهری: از اخبار رسیده و خصوصا سخنان خود آقای نجفی معلوم شد که افرادی در کشور پرستوهایی دارند

 نماینده مجلس گفت:  صدا و سیما که معمولاً حوادث جنایی را منعکس نمی‌کند با ذوق‌زدگی و ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news