اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 خرداد 1399
08 خرداد 1398 08 خرداد 1398
14:13 14:13
سلام نو بررسی می‌کند؛

شلیک به قلب اصلاحات؛ تیتری برای پس فردا

هرچند وطن امروز در گزارش خود به طور صریح اصلاح‌طلبان را هدف نگرفته ولی با تیتر هوشمندانه خود همه تلافی تیتر ترور حجاریان را در آورده و هم خبری از پس فردای سیاسی ایران داده است.

سلام نو – سرویس سیاسی: محمدعلی نجفی، شهردار اسبق تهران روز گذشته پس از چند ماه سکوت خبری به یک باره به تیتر یک تمام رسانه‌های ایران تبدیل شد و از یک سیاستمدار خوش‌فکر، خوش‌نام و باسابقه به قاتلی بدل گشت که همسر تازه‌اش را با پنج گلوله در برجی در سعادت آباد کشت.

هنوز یک سال نشده که محمدعلی نجف کرسی شهرداری تهران را به بهانه بیماری واگذاشت و در پی زندگی خود رفت. در همان دوران شایعه‌هایی همچون "ازدواج موقت"، "رابطه نامشروع"، "ازدواج پنهانی" درباره او به گوش می‌رسید و حتی دلایل کنار رفتن نجفی از شهرداری نیز نه سرطان و مسائلی چون آن بلکه ارتباطات خاص او عنوان شد.

در نهایت با اندکی فاصله خبر ازدواج دوم نجفی در رسانه‌های منتشر شد و شهردار سابق تهران با زنی به نام میترا ازدواج کرد، زنی که تا همین دیروز بیشتر به نام میترا نجفی شناخته می‌شد تا میترا استاد. عکس‌های عاشقانه این زوج به مرور منتشر شد و همه چیز به دست فراموشی سپرده شد تا دیروز که خبر آمد همسر دوم محمد علی نجفی در خانه‌اش در سعادت آباد با گلوله کشته شد.

از همان ابتدا گزارش‌های ضد و نقیضی درباره این قتل منتشر شد، رسانه‌ها به محل حادثه هجوم بردند تا شاید به سرنخی دست یابند. اما در تمام گزارش‌ها یک چیز روشن بود خبری از همسر مقتول در محل حادثه نبود و تنها یک مصاحبه کوتاه از او توسط خبرگزاری فارس منتشر شده بود.

هر چه زمان می‌گذشت شایعات بیشتری منتشر می‌شد، رسانه‌ها از یک جنایت خانوادگی با انگیزه شخصی سخن می‌گفتند و یکی دو رسانه صراحتا نجفی را متهم اصلی خطاب کردند. بعد از این بود که زمزمه‌هایی مبنی بر متواری بودن نجفی مطرح شد. همچنین گفته شد که او نامه‌ای از خود در خانه دخترش به جا گذاشته است که ابعاد بیشتری از ماجرا را افشا می‌کند.

پیش از این نیز خبر آمده بود که همسر نجفی قصد داشته با انصاف نیوز گفت‌وگو کند و قرار گفت‌وگو را با یک خبرنگار گذاشته بود که شب قبل آن را به وقت دیگری موکول می‌کند.

به مرور اخبار جدی‌تر شد و در نهایت پلیس با تایید دستگیری نجفی گفت که او پس از بازگشت از قم در خیابان وحدت اسلامی بازداشت شده است.

پس از این بود که مجموعه‌ای از عجیب‌ترین تصاویر چند سال اخیر در صدا و سیما منتشر شد و پیش از هر اقدام قانونی‌ای اعتراف گیری زنده از نجفی روی آنتن تلویزیون صورت گرفت و برخلاف تمام پروتکل‌های موجود خبرنگار به آلت جرم دست زد و تیرهای آن را خالی کرد.

شلیک به قلب اصلاحات؛ تیتری برای پس فردا

امروز صبح هم‌چنان که انتظار می‌رفت خبر محمدعلی نجفی تیتر یک اکثر روزنامه‌ها بود ولی شاید مهم‌ترین تیتر امروز را وطن امروز زد وقتی که نوشت: "شلیک به قلب اصلاحات."

وطن امروز در گزارش خود با مرور سیر وقایع یک سال اخیر شهردار سابق تهران در بند آخر گزارش خود چنین می‌نویسید:

بعد از حدود یک سال حاشیه‌های شهردار اسبق، خبر قتل همسر دوم وی توسط خود نجفی جامعه را تکان داد؛ قتلی که در سطح بالای سیاسی و با بهانه نازل اختلافات خانوادگی رخ داده و یک چهره معروف سیاسی اصلاح‌طلب را تبدیل به قاتل کرده است. از این پس نام نجفی را باید در صفحات حوادث جست‌وجو کرد، نه صفحات سیاسی.

هرچند وطن امروز در گزارش خود به طور صریح اصلاح‌طلبان را هدف نگرفته ولی با تیتر هوشمندانه خود همه تلافی تیتر ترور حجاریان را در آورده و هم خبری از پس فردای سیاسی ایران داده است.

آنان که خط و ربط سیاست ایران را می‌شناسند و سایه نشینان این جهان را در خاطر دارند و رد رقص آنان را بر غبارها مشاهده می‌کنند به نیکی می‌دانند که تیتر وطن امروز هر چند بی‌شرمانه می‌نمود، اما دقیق‌ترین تیتر برای روزهای پیش رو است. وطن امروز پرده از آن چه قرار است بر نیروهای اصلاح طلب بگذرد برداشته است.

هرچند تا این لحظه آن چه که از قتل میترا استاد به دست محمدعلی نجفی می‌دانیم این است که این قتل خانوادگی بوده و غیر سیاسی، اما با همین وضعیت هم این قتل نمی‌تواند غیرسیاسی بماند. محمدعلی نجفی از حلقه بنیانگذاران کارگزاران، مشاور ارشد محمد خاتمی، وزیر میرحسین و هاشمی و شهردار شورای یک دست اصلاح طلب شهر تهران بوده، چنین آدمی آب خوردنش هم سیاسی است چه برسد کشتن همسری که زن دومش بوده و عامل استعفایش از شهرداری.

وطن امروز با تیتر خود از پس فردای سیاست ایران و شکست احتمالی اصلاح طلبان خبر داده، شکستی که بدون این قتل هم محتمل بود، اما حالا قطعی شده و برای گریختن از آن به چیزی بیش از معجزه نیاز است.

اخبار مرتبط

icon news

محمدعلی نجفی فردا به دادگاه کیفری می‌رود

سومین دور دادگاه محمدعلی نجفی پس از نقض رای دادگاه وی توسط دیوان عالی کشور فردا آغاز ...

جواب تست کرونا شهردار پیشین تهران اعلام شد!/ نجفی چندین بار به درمانگاه اوین رفت

حمیدرضا گودرزی وکیل محمدعلی نجفی اعلام کرد: آقای نجفی حالش در زندان وخیم بوده اما داد...

اتهامات مهناز افشار جدید و عجیب نیست ولی توجه به او بیشتر است / در پرونده محمدعلی نجفی خیلی از مقررات نادیده گرفته شد

از شهلا جاهد تا مهناز افشار، از ریحانه جباری تا دل‌آرا دارابی و از افسانه نوروزی تا ن...

برگزاری شب «محمد علی نجفی»

 کانون کارگردانان سینمای ایران در نظر دارد شب محمد علی نجفی را برگزار کند.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news