اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 21 آبان 1398
08 خرداد 1398 08 خرداد 1398
20:43 20:43

نکته‌هایی که باید درباره پرونده محمدعلی نجفی و قتل میترا استاد بدانید

درست از همان لحظات اول این قتل پرحاشیه توسط نجفی حرف و حدیث بسیار داشت، از فرار نجفی، تا سفر به قم تا سخنان فرزند میترا استاد و حتی قصاص احتمالی محمد علی نجفی.

سلام نو سرویس سیاسی: خبر بهت آور، شوک کننده و غیرقابل باور بود، میترا استاد همسر دوم محمد علی نجفی، شهردار سابق تهران با پنج گلوله در خانه‌اش به قتل رسید. تنها چند ساعت زمان نیاز بود تا مشحص شود قاتل میترا استاد کسی به جز خود محمد علی نجفی نیست و او پس از یک مشاجره تند همسرش را با گلوله کشته است.

درست از همان لحظات اول این قتل پرحاشیه توسط نجفی حرف و حدیث بسیار داشت، از فرار نجفی، تا سفر به قم تا سخنان فرزند میترا استاد و مواردی دیگر که در ادامه با هم آن را مرور می‌کنیم.

حضور در قم برای خودکشی یا برای مشورت؟

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل مشهور دادگستری درباره سفر نجفی به قم پس از ارتکاب جنایت گفته بود که " آنطور که بنده از نزدیکان وی سوال کردم نجفی پیش از اعتراف برای مشورت به قم سفر کرده است و بعد از آن با حضور در اداره آگاهی شاپور به قتل همسر خود اعتراف کرده است."

اما امروز گفته شد که نجفی بعد از قتل، سریعاً به قم سفر کرد و در این سفر بر سر مزار پدر و پدربزرگ خود رفته و حتی در فکر خودکشی بوده ولی در نهایت تصمیم گرفته به تهران برگردد و خود را تحویل قانون دهد.

همسر اول نجفی طلاق گرفته؟

بسیار گمان می‌کردند که محمدعلی نجفی از همسر اول خود جدا شده ولی امروز مشخص شد که اینطور نیست و نجفی و همسرش هنوز هم به یک‌دیگر علاقه دارند. همسراول نجفی که از دستگیری شوهرش خیلی ناراحت بود با تاکید بر اینکه آنها از هم طلاق نگرفته و هنوز هم عاشقانه شوهرش را دوست دارد گفت: من و همسرم 42 سال با هم زندگی کرده ایم و هیچ مردی به مودبی ایشان ندیده ام.

او اینطور ادامه می‌دهد: شوهرم ناگهان عوض شد باور ندارم این اتفاق افتاده باشد آرام تر از شوهرم کسی را سراغ ندارم او از وقتی با میترا استاد ازدواج کرد دیگر مرد سابق نبود دیگر اجازه نداشت به من و دخترش سر بزند.

ارتباط میترا استاد با اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات

امروز هم محمدعلی نجفی و هم دخترش به ارتباط میترا استاد با برخی نهادها از جمله وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه اشاره کردند. نجفی در دادسرا مدعی شد: همسرم صدای مرا برای نهاد‌های امنیتی کشور ارسال می‌کرد. بر سر همین موضوع با ایشان به شدت درگیری داشتیم.

دختر محمدعلی نجفی نیز اظهارات پدرش را تایید کرد و گفت: میترا استاد با ارگان‌های خاصی رابطه داشت و از همین طریق به پدرم تسلط پیدا کرده بود و او را تحت فشار قرار می‌داد.

دختر نجفی در مصاحبه با همشهری با نام بردن از اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات گفت که میترا استاد با این دو نهاد اطلاعاتی در ارتباط بوده و این مسئله یک از مشکلات او و پدرش بود. او همچنین تاکید کرد که میترا استاد از یک سال پیش نجفی را تهدید به خیانت می‌کرد.

چه کسی باید نجفی را قصاص کند؟

اگر وضعیت به همین صورت پیش برود احتمالا قصاص نفس گزینه‌ای است که پیش روی نجفی است. مادر میترا استاد درباره قتل دخترش گفت: من از خون دخترم نمی‌گذرم و برای قاتلش قصاص می‌خواهم.

با این حال میترا استاد پسری 13 ساله هم دارد که می‌تواند نقشی مهم در این پرونده بازی کند و حتی این شانس را به نجفی بدهد که تا زمان بلوغ او و یافتن حق قصاص به زندگی خود ادامه دهد.

اخبار مرتبط

icon news

دادگاه نجفی دوباره علنی برگزار می‌شود

قاضی کشکولی درباره پرونده محمدعلی نجفی اظهار کرد: وکلای پرونده نجفی ۷ روز وقت دارند د...

نقض حکم محمدعلی نجفی / تشکیل دادگاه جدید برای محاکمه قاتل میترا استاد

شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور حکم پرونده محمدعلی نجفی را نقض و اعلام کرد تحقیقات در پرونده ...

چند سال حبس در انتظار نجفی است؟

با توجه به اینکه خانواده مرحوم میترا استاد از رضایت خود برای بخشش نجفی خبر داده اند ش...

بخشش محمد‌علی نجفی توسط خانواده استاد

بخشش محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران که با جرم قتل میترا استاد به قصاص محکوم شده، تایی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news