اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
09 خرداد 1398 09 خرداد 1398
14:00 14:00

یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران، این است که سفارت رژیم صهیونیستی در تهران بسته شد

کارشناس مسائل منطقه افزود: ایران هیچ گاه در چهاردهه اخیر که از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد از حمایت فلسطین و مردم مظلوم آن کشور دست نکشیده است.

«معامله قرن» به دنیا نیامده می‌میرد/نمی‌توان روزقدس را فراموش کرد

به گزارش سلام نو، رضا میرابیان کارشناس مسائل منطقه  درباره اهمیت حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس در راستای تسریع روند آزادسازی قدس شریف از چنگال صهیونیست‌ها، اظهار داشت: به دلیل حجم توطئه‌ها و سیاست‌های خصمانه که علیه قدس شریف در حال انجام است، به طور مشخص باید گفت روز قدس امسال از اهمیت بسیار بالایی نسبت به سال‌های گذشته برخوردار است.

وی گفت: یکی از مهمترین توطئه‌ها علیه قدس، معامله قرنی است که آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند تا بدین وسیله صورت مساله قدس و اشغالگری فلسطین را از بین ببرند.

کارشناس مسائل منطقه افزود: حضور هر چه پرشکوه‌تر مسلمانان جهان در روز قدس امسال می‌تواند پیام روشنی به آمریکا، رژیم صهیونیستی و با کمال تأسف برخی کشورهای مسلمان منطقه‌ای که با پول‌های این کشورها، آمریکا به دنبال اجرایی کردن معامله قرن است بدهد و آن اینکه با وجود همه این سیاست‌ها، نمی‌توان روز قدس را فراموش کرد.

میرابیان بابیان این مطلب که حضور گسترده مردم مسلمان جهان در روز قدس به منزله این است که معامله قرن به دنیا نیامده مُرده خواهد بود، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای نهضت خود و حضرت امام (ره) حتی پیش از انقلاب اسلامی، مساله قدس و اهمیت پرداختن به موضوع فلسطین را مطرح کرده بود.

وی تاکید کرد: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران، این است که سفارت رژیم صهیونیستی در تهران بسته شد و به جای آن سفارت فلسطین در تهران، برای اولین بار در جهان عرب و جهان اسلام بازگشایی شد.

کارشناس مسائل منطقه افزود: ایران هیچ گاه در چهاردهه اخیر که از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد از حمایت فلسطین و مردم مظلوم آن کشور دست نکشیده است و البته ما این موضوع را بیشتر یک وظیفه دینی می‌دانیم تا وظیفه‌ای سیاسی، به این دلیل که قدس قبله اول مسلمانان بوده است.

میرابیان در پایان خاطرنشان کرد: علی رغم تلاش‌های صورت گفته در سال‌های اخیر از سوی دشمنان اسلام برای فراموشی و به حاشیه رانده شدن موضوع فلسطین، از جمله اینکه حوادثی را برای کشورهای مسلمان ایجاد کردند همچون به وجود آوردن گروه تروریستی داعش، یا موضوع سوریه و عراق، اما هیچ گاه موضوع فلسطین فراموش نشده و نخواهد شد./مهر

اخبار مرتبط

icon news

حاجی‌دلیگانی: روزی در قدس نماز جمعه خواهیم خواند

حسینعلی حاجی دلیگانی به مناسبت روز قدس گفت غربی‌ها با سر دادن شعار حقوق بشر ولی در مس...

سخنرانی اینستاگرامی ظریف در روز قدس

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در روز قدس بیان کرد ما قائل به ضرورت پایان تج...

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین از ایران تشکر کرد

زیاد النخاله، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در سخنانی در روز قدس از حمایت‌های جمهور...

رئیس سازمان انرژی اتمی: مسئله فلسطین یک مسئله انسانی است

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی بیان کرد در فلسطین ظلمی روا شده که این ظلم بای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news