اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 30 آبان 1398
09 خرداد 1398 09 خرداد 1398
14:35 14:35

حرکت ده‌ها هزار فلسطینی به سمت مسجدالاقصی

در روز جهانی قدس ده‌ها هزار فلسطینی با وجود  تدابیر شدید امنیتی در اطراف مسجدالاقصی تجمع کردند.

مسجد الاقصی

به گزارش سلام نو، علی رغم حضور گسترده مأموران رژیم صهیونیستی در بخش قدیمی شهر قدس و اطراف مسجدالاقصی، ده‌ها هزار نفر از فلسطینیان برای ادای نماز آخرین جمعه ماه رمضان در اطراف این مکان مقدس حضور یافتند.

به نوشته خبرگزاری فلسطینی «معا»، مأموران صهیونیستی بسیاری از درهای مسجدالاقصی از جمله «المجلس»، «الحدید» و «سلسله القطانین» را بسته‌اند. صبح امروز نیز تمامی درهای بخش قدیمی قدس و مسجدالاقصی را بسته و مانع ورود زائران به این مکان شدند و پس از ساعاتی برخی از درها را باز کردند.

در حال حاضر هزاران نفر از نمازگزاران که نتوانسته‌اند وارد صحن مسجدالاقصی شوند، در خیابان‌های شهر بیت‌المقدس حضور دارند و همزمان نیز صدها نیروی امنیتی صهیونیستی مستقر شده‌اند. منطقه «باب العمود» نیز که صبح امروز شاهد عملیات استشهادی یک جوان فلسطینی بود، به طور کامل بسته و موانع نظامی در اطراف آن ایجاد شده است.

در همین حال نیز ده‌ها ایستگاه ایست و بازرسی در اطراف شهر بیت‌المقدس دایر شده است. برخی مسیرها از جمله جاده بیت‌اللحم به بیت‌المقدس نیز بسته شده است به طوریکه امروز یک نوجوان 15 ساله فلسطینی به نام «عبدالله غیث» که قصد عبور از این جاده را داشت به ضرب گلوله صهیونیست‌ها به شهادت رسید و یک نوجوان دیگر زخمی شد.

در منطقه غزه نیز هیأت عالی «راهپیمایی بازگشت» در بیانیه‌ای راهپیمایی این هفته را تظاهرات «روز جهانی قدس» نام نهاد و از همه ساکنان غزه خواست تا حضور گسترده‌ای در شصتمین هفته راهپیمایی بازگشت داشته باشند.

به گزارش العالم، در این بیانیه همچنین ابراز امیدواری شده است که در این جمعه تمامی ملت‌های عربی و اسلامی به خاطر قدس و مقدسات اسلامی دست به راهپیمایی بزنند.

این بیانیه به طرح موسوم به «معامله قرن» نیز اشاره و تأکید کرد: «هیچ کسی نمی‌تواند راه‌حل‌های بی ارزش برای مردم ما دیکته کند و تنها راه حل موضوع فلسطین خروج اشغالگران از این سرزمین است.»/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

محکومیت هتک حرمت مسجدالاقصی در عید قربان / اعتراض شدید مسلمانان به تعرض صهیونیست‌ها

شهرک‌نشین‌های صهیونیست‌ همزمان با اقامه نماز عید قربان به مسجدالاقصی حمله کردند که ای...

بحران در رژیم صهیونیستی جدی است / به زودی اسرائیل شکست می‌خورد

محمد علی مهتدی ، کارشناس مسائل فلسطین گفت: اکنون معادلات منطقه‌ای به کلی تغییر کرده و...

نشست "مکه" محصول مثلث آمریکا، صهیونیست و عربستان بوده است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: هدف از برگزاری نشست م...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news