اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 27 مرداد 1398
11 خرداد 1398 11 خرداد 1398
08:20 08:20

مذاکره با آمریکا وقت تلف کردن و نتیجه ساده دیدن مسائل است

نماینده مردم شوش در مجلس افزود: آمریکایی ها به دنبال زمین زدن نظام هستند چون نظام با روحیه امپریالیستی آمریکا مخالف است.

سید راضی نوری

به گزارش سلام نو، سید راضی نوری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با مسئولان نظام، درباره مذاکره با آمریکا ‌گفت: همانطور که مقام معظم رهبری پیش‌بینی‌هایی داشتند، آمریکا آنطور که خود را نشان می‌داد، نبود. در واقع نتایج فعلی خبر از واقعیت چهره آمریکا می‌دهد. روحیه امپریالیستی، روحیه قلدرمآبی، زیاده‌خواهی و دیکتاتوری است. این روحیه از اول هم در حکومت‌های مختلف آمریکا وجود داشت این بار اما به شکل بارزتری در حکومت ترامپ خود را نشان می‌دهد.

‎این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه «برجام فقط یک بهانه بود» اظهار داشت: عده‌ای فکر می‌کردند که اگر مذاکره کنیم همه مشکلاتمان حل می‌شود. آمریکایی‌ها هم هر روز یک بهانه می‌آورند تا فشار خود بر ایران را بیشتر کنند. یک روز حقوق بشر را پیشنهاد می‌کنند، یک روز تروریست را و روز دیگر مسئله‌ای دیگر را. آنها دنبال چیز دیگری هستند. آنها به دنبال زمین زدن نظام هستند چون نظام با روحیه امپریالیستی آمریکا مخالف است. ‎مثلا خواسته ما این است که آمریکا از کُشت و کشتار در یمن دست بردارد. مشخص است که برنمی‌دارد. پس اهداف نظام ما با مقصود آمریکایی‌ها جور در نمی‌آید.

‎نوری در پایان خاطرنشان کرد: وزیر امور خارجه ما با دیگر وزرای خارجه روی یک میز نشسته و صحبت کرده‌اند. دیدیم که نتیجه‌اش چه شد؟ کل شورای عالی امنیت ملی چیزی را مصوب کردند که باید اعمال شود ولی آمریکا خود را از این پیمان بیرون کشید. متاسفانه آمریکا خود را کدخدا می‌پندارد. مذاکره با آمریکا وقت تلف کردن و نتیجه ساده دیدن مسائل است. مذاکره با دولت زورگویی مثل ترامپ یک سم مضاعف است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

قدردانی جواد ظریف از رییس جمهور به خاطر حمایت از وزارت خارجه

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه در نامه‌ای خطاب به حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی،...

مردم‌ نگران کمبود غذا و دارو نباشند

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه  در همایشی گفت: ما هیچ وقت امنیت نمی‌خریم و امنیت نمی‌ف...

مذاکرات پیدا و پنهان تهران و ریاض / هیات سعودی چرا به تهران می‌آیند؟

پس از اعلام توقیف نفت کش عراقی در آبهای خلیج فارس، برنامه‌ای در شبکه الجزیره به بررسی...

حمله سعید جلیلی به موضوع مذاکره با مکرون/ رئیس جمهور فرانسه تزویر می کند!

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مکرون خودش می گوید هیچ اختلافی با ترامپ ندارد بعد می آ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news