اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 02 آبان 1398
11 خرداد 1398 11 خرداد 1398
08:20 08:20

مذاکره با آمریکا وقت تلف کردن و نتیجه ساده دیدن مسائل است

نماینده مردم شوش در مجلس افزود: آمریکایی ها به دنبال زمین زدن نظام هستند چون نظام با روحیه امپریالیستی آمریکا مخالف است.

سید راضی نوری

به گزارش سلام نو، سید راضی نوری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با مسئولان نظام، درباره مذاکره با آمریکا ‌گفت: همانطور که مقام معظم رهبری پیش‌بینی‌هایی داشتند، آمریکا آنطور که خود را نشان می‌داد، نبود. در واقع نتایج فعلی خبر از واقعیت چهره آمریکا می‌دهد. روحیه امپریالیستی، روحیه قلدرمآبی، زیاده‌خواهی و دیکتاتوری است. این روحیه از اول هم در حکومت‌های مختلف آمریکا وجود داشت این بار اما به شکل بارزتری در حکومت ترامپ خود را نشان می‌دهد.

‎این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه «برجام فقط یک بهانه بود» اظهار داشت: عده‌ای فکر می‌کردند که اگر مذاکره کنیم همه مشکلاتمان حل می‌شود. آمریکایی‌ها هم هر روز یک بهانه می‌آورند تا فشار خود بر ایران را بیشتر کنند. یک روز حقوق بشر را پیشنهاد می‌کنند، یک روز تروریست را و روز دیگر مسئله‌ای دیگر را. آنها دنبال چیز دیگری هستند. آنها به دنبال زمین زدن نظام هستند چون نظام با روحیه امپریالیستی آمریکا مخالف است. ‎مثلا خواسته ما این است که آمریکا از کُشت و کشتار در یمن دست بردارد. مشخص است که برنمی‌دارد. پس اهداف نظام ما با مقصود آمریکایی‌ها جور در نمی‌آید.

‎نوری در پایان خاطرنشان کرد: وزیر امور خارجه ما با دیگر وزرای خارجه روی یک میز نشسته و صحبت کرده‌اند. دیدیم که نتیجه‌اش چه شد؟ کل شورای عالی امنیت ملی چیزی را مصوب کردند که باید اعمال شود ولی آمریکا خود را از این پیمان بیرون کشید. متاسفانه آمریکا خود را کدخدا می‌پندارد. مذاکره با آمریکا وقت تلف کردن و نتیجه ساده دیدن مسائل است. مذاکره با دولت زورگویی مثل ترامپ یک سم مضاعف است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

آغاز به کار صحن علنی مجلس

امروز جلسه علنی مجلس به ریاست علی لاریجانی کار خود را شروع کرد.

جواد ظریف؛ سرباز همیشه تنهای دیپلماسی ایران

اصولگرایان در حالی سفر ظریف را پنهانی و خلاف شان دیپلماتیک می‌دانند که هر ناظر عاقل م...

دست پر مکرون در جی 7

وزیر خارجه کشورمان روز گذشته با رئیس جمهور و وزیر خارجه فرانسه دیدار کرد، این دیدار د...

دیدار ظریف با نخست وزیر نروژ

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه امروز در سفر به نروژ با "ارنا سولبرگ" نخست وزیر نروژ د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news