اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 28 خرداد 1398
11 خرداد 1398 11 خرداد 1398
08:20 08:20

مذاکره با آمریکا وقت تلف کردن و نتیجه ساده دیدن مسائل است

نماینده مردم شوش در مجلس افزود: آمریکایی ها به دنبال زمین زدن نظام هستند چون نظام با روحیه امپریالیستی آمریکا مخالف است.

سید راضی نوری

به گزارش سلام نو، سید راضی نوری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با مسئولان نظام، درباره مذاکره با آمریکا ‌گفت: همانطور که مقام معظم رهبری پیش‌بینی‌هایی داشتند، آمریکا آنطور که خود را نشان می‌داد، نبود. در واقع نتایج فعلی خبر از واقعیت چهره آمریکا می‌دهد. روحیه امپریالیستی، روحیه قلدرمآبی، زیاده‌خواهی و دیکتاتوری است. این روحیه از اول هم در حکومت‌های مختلف آمریکا وجود داشت این بار اما به شکل بارزتری در حکومت ترامپ خود را نشان می‌دهد.

‎این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه «برجام فقط یک بهانه بود» اظهار داشت: عده‌ای فکر می‌کردند که اگر مذاکره کنیم همه مشکلاتمان حل می‌شود. آمریکایی‌ها هم هر روز یک بهانه می‌آورند تا فشار خود بر ایران را بیشتر کنند. یک روز حقوق بشر را پیشنهاد می‌کنند، یک روز تروریست را و روز دیگر مسئله‌ای دیگر را. آنها دنبال چیز دیگری هستند. آنها به دنبال زمین زدن نظام هستند چون نظام با روحیه امپریالیستی آمریکا مخالف است. ‎مثلا خواسته ما این است که آمریکا از کُشت و کشتار در یمن دست بردارد. مشخص است که برنمی‌دارد. پس اهداف نظام ما با مقصود آمریکایی‌ها جور در نمی‌آید.

‎نوری در پایان خاطرنشان کرد: وزیر امور خارجه ما با دیگر وزرای خارجه روی یک میز نشسته و صحبت کرده‌اند. دیدیم که نتیجه‌اش چه شد؟ کل شورای عالی امنیت ملی چیزی را مصوب کردند که باید اعمال شود ولی آمریکا خود را از این پیمان بیرون کشید. متاسفانه آمریکا خود را کدخدا می‌پندارد. مذاکره با آمریکا وقت تلف کردن و نتیجه ساده دیدن مسائل است. مذاکره با دولت زورگویی مثل ترامپ یک سم مضاعف است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

نخست وزیران ژاپن بعد از انقلاب به ایران هیچ وقت سفر نکرده‌ است

معاون سابق آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه افزود: ژاپنی‌ها معمولا  سفرهای نمایشی ان...

دوری از تروریسم اقتصادی راه را برای مذاکره باز می‌کند

رضا نصری معتقد است رویه فعلی آمریکایی ها توسعه تروریسم اقتصادی است.

در مقابل مشکلات و موانع و در برابر طاغوتها امام، مقاومت خودش را به رخ همه دنیا کشید/مقاومت موجب عقب‌نشینی دشمن میشود

رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند:یک چهره‌ی بین‌المللی تحلیلگر آمریکایی می‌گوید یکی از ...

سیاست اساسی و راهبردی جمهوری اسلامی ایران حفظ روابط مبتنی بر احترام متقابل است

یک کارشناس مسائل منطقه افزود:  پیشنهاد هوشمندانه «پیمان عدم تعرض» می‌تواند اقدامی باز...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news