اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 01 آبان 1398
11 خرداد 1398 11 خرداد 1398
08:50 08:50

علیه صدا و سیما اعلام جرم می شود

برخی از خبرگزاری ها از اعلام جرم علیه سازمان صدا و سیما توسط دادسرای جنایی خبر دادند.

دادسرای جنایی اعلام کرد که به خاطر تخلف در نحوه پوشش پرونده نجفی به زودی علیه صدا و سیما اعلام جرم می شود.

محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی در خصوص حواشی اخیر پخش مصاحبه با محمدعلی نجفی اعلام کرد: هیچ رسانه ای حق ندارد چهره متهم را بدون پوشش منتشر کند، چه برسد به صورت فیلم آن هم در صدا و سیما و این که اسلحه یک آلت قتاله است و نباید به غیر از قضات و تیم جنایی کسی آن را در اختیار داشته باشد. حتی خبرنگار در تصاویر اعلام می کند که ساعت ۷غروب است در حالی که بعد از اذان مغرب بوده است. این ها همه جرایم جداگانه ای دارد که به زودی علیه صدا و سیما اعلام جرم می شود.

یکی از نکاتی که باید در این خصوص متذکر  شد این است که وقتی چهره متهمی را با پوشش نشان می دهند که قاتل فرد معروفی نباشد نه آقای دکتر نجفی که برای اغلب مردم ایران با سمت های متفاوتی که داشتند معرف حضور هستند و هنگامی که گزارش پوششی تهیه می شود با کسب اجازه از مدیران مربوطه است و آن ها می توانستند جلوی این کار را بگیرند همان گونه که به بسیاری از خبرنگاران حاضر در محل قتل، اجازه ورود به منزل و عکس گرفتن و فیلمبرداری کردن از صحنه جرم داده نشد.

موضوع مطرح شده بعدی این است که همیشه در جرائمی که با اسلحه یا سلاح های سرد صورت می گیرد اجازه دسترسی به افرادی دیگر جز قضات و تیم جنایی داده نمی شود اما در گزارش این پرونده مشاهده می شود که رئیس پلیس آگاهی و دو تن دیگر حضور داشتند و این کار با کسب اجازه قانونی و برای شمارش تیرهای موجود برای آگاهی بیشتر بینندگان انجام شده است و در صورتی که این کار خلاف قانون باشد می توانستند اجازه ندهند و هیچ اجباری از سوی خبرنگار و تیم گزارش نبوده است و آن ها به دنبال تشریح و توضیح برای بینندگان بودند.

در خصوص این موضوع که گفته شده است خبرنگار به ساعت ۷غروب اشاره کرده در حالی که طبق گفته محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی بعد از اذان مغرب و عشاء بوده است باید گفت که خبرنگار این طور گفت:

ساعت ۷بعد از ظهر امروز بود که آقای نجفی خودشان را به اداره آگاهی خیابان وحدت اسلامی معرفی کردند.

و درمورد ساعت ضبط و پخش گزارش هیچگونه صحبتی نکردند و این که برخی از افراد در این پرونده حساس به دنبال حواشی هستند مسئله دیگری ست اما بهتر است که به واقعیت موضوع پرداخته شود و به حواشی دامن زده نشود.

اخبار مرتبط

icon news

وقتی بی‌سوادی رسانه‌ای دامن حیاتی را می‌گیرد

صداوسیما بارها نشان داده فهم صحیحی از سواد رسانه ای ندارد. نه تنها سردبیر بخش خبر شبک...

تذکر خبرآنلاین به مدیران صداوسیما

شورای سردبیری خبرآنلاین نامه ای به صداوسیما ارسال کرد و طی آن درباره رفتار برخی مدیرا...

دفاع رضا جاودانی از رفتن مزدک میرزایی به یک شبکه ماهواره‌ای

رضا جاودانی مجری برنامه‌های ورزشی صداوسیما گفت: اینکه عده‌ای در سفره صداوسیما چلو کبا...

رحمانی فضلی برای ارائه توضیحات به تلویزیون می‌آید

رحمانی فضلی  وزیر کشور امشب با حضور در  برنامه «نگاه یک» به تشریح اقدامات این وزارتخا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news