اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
11 خرداد 1398 11 خرداد 1398
11:35 11:35

در فاصله ۱۰ کیلومتری محل اصلی مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) پوشش امنیتی بسیار فشرده‌تر می‌شود

فرمانده سپاه تهران افزود: مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) از مرزها آغاز شده است.

امنیت مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) از مرزها آغاز شده است

به گزارش سلام نو، سردار محمد رضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ و فرمانده قرارگاه شهید فهمیده در نشست خبری که صبح امروز (شنبه) به مناسبت سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و تشریح برنامه های قرارگاه شهید فهمیده برای برگزاری این برگزار شد اظهار داشت: مراسم سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی در روز سه شنبه ۱۴ خرداد از ساعت ۱۶ با حضور زائران آغاز و مراسم اصلی از ساعت ۱۷:۳۰ با حضور و سخنرانی مقام معظم رهبری به صورت رسمی برگزار می شود.

وی در ادامه به نحوه آمادگی برای این مراسم اشاره کرد و افزود: جلسات قرارگاه شهید فهمیده از بهمن ماه سال گذشته با حضور نمایندگان ۲۶ دستگاه اجرایی از جمله حلال احمر، قرارگاه پدافند هوایی، اورژانس و پلیس راهرو آغاز شد و برنامه ریزی دقیق و کارشناسانه ای برای برگزاری هرچه بهتر مراسم انجام شد.

فرمانده قرارگاه شهید فهمیده گفت: از ۸ استان مرکزی، قزوین، قم، تهران مازندران، اصفهان و سمنان زائران در مراسم حضور پیدا می کنند، این عزیزان تحت پوشش بیمه هستند و تمهیدات امنیتی و رفاهی کاملی برای حفاظت و پذیرایی از آنها پیش بینی شده است.

وی درباره تمهیدات تامین امنیت مراسم نیز گفت: امنیت این مراسم از مرزها آغاز شده و در فاصله ۱۰ کیلومتری محل اصلی مراسم پوشش امنیتی بسیار فشرده‌تر و با تراکم بیشتر می‌شود و هرگونه رفت و آمد و تحرکی زیر نظر است.

یزدی در ادامه تصریح کرد: امکانات رفاهی کاملی برای زائران فراهم شده و با استفاده از تجارب گرانبهای سالهای گذشته و بحث ترافیک و حمل نقل زائران و مسائل رفاهی مراسم برنامه ریزی شده است.

وی در ادامه گفت: به کسانی که فکر می‌کنند می‌توانند امنیت این مراسم را مختل کنند می گوییم وقت خود را هدر ندهید زیرا دستگاه های اجرایی و امنیتی آمادگی کامل را برای برخورد قاطع و به موقع با اخلالگران را دارند و تامین امنیت مراسم به بهترین شکل ممکن تامین می شود.

فرمانده سپاه تهران در باره چگونگی تامین امنیت آسمان مراسم نیز گفت: سامانه های پدافندی و موشک‌های هاگ در اطراف حرم مستقر شده و با همکاری هوافضا سپاه و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا امنیت آسمان مراسم به بهترین شکل ممکن تامین می شود.

وی افزود: سیستم پدافندی و جنگ الکترونیک و مقابله با ریز پرنده ها بسیار گسترده تر از سالهای قبل است این آمادگی برای مقابله با تحرکات احتمالی دشمنانی است که در عرصه های مختلف از انقلاب اسلامی شکست خورده اند.

یزدی در پایان خاطرنشان کرد: مهمانان خارجی از کشورهای مختلف و همچنین پیروان ادیان الهی در این مراسم حضور خواهند داشت./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

سید حسن خمینی: در اسلام فقر محترم نیست، اما فقیر محترم است

سید حسن خمینی یادگار امام گفت: شرایط ویژه‌ امسال باعث شد مراسم سالگرد ارتحال امام (ره...

قالیباف: امام خمینی (ره) انسانی به معنی واقعی کلمه، الهی بود / رهبر انقلاب طلائیه‌دار خط امام خمینی است

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی گفت: راهی جز حرکت بر مدار خداباوری، مردم‌باور...

سردار باقری: خطای محاسباتی دشمن را قاطعانه و بی‌درنگ پاسخ می‌دهیم

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح پیامی به مناسبت فرارسیدن سی ...

تصمیم سید حسن خمینی و رهبری در مورد برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام(ره)

مراسم بزرگداشت امام خمینی(ره) در سی و یکمین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی در ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news