اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 29 خرداد 1398
12 خرداد 1398 12 خرداد 1398
09:20 09:20

اصغرزاده: در مقطع فعلی مردم از سیاست دلزده شده‌اند

 یک فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: مردم از اصلاح‌طلبی عبور نکرده‌اند بلکه از اصلاح‌طلبان بوروکرات و رفیق گرمابه و گلستان قدرت رانتی عبور کرده‌اند.

 

اصغرزاده:مردم از سیاست خسته اند و دیگر به خواسته خاتمی هم در انتخابات شرکت نمی کنند/ خاتمی اما هنوز سخنگوی جریان اصلاحات است

ابه گزارش سلام نو، براهیم اصغرزاده چهره سیاسی اصلاح طلب  گفت:در مقطع فعلی مردم از سیاست دلزده شده‌اند و به احتمال زیاد حتی اگر آقای خاتمی هم از مردم درخواست کند که بازهم در انتخابات شرکت کنید و به این یا آن گروه رأی بدهید، با استقبال چندانی مواجه نشود.

وی افزود:مردم در مقطع فعلی از سیاست‌ورزی‌های بی‌نتیجه و اینکه  مورد سوءاستفاده قدرت‌طلبان قرار بگیرند، خسته‌اند. آنها از بی‌تصمیمی و پیگیرنبودن اصلاح‌طلبان کلافه‌اند؛ به‌عبارتی مردم از اصلاح‌طلبی عبور نکرده‌اند بلکه از اصلاح‌طلبان بوروکرات و رفیق گرمابه و گلستان قدرت رانتی عبور کرده‌اند.

اگر اصلاح‌طلبی را به‌عنوان یک راهبرد برای تغییر وضع موجود تفسیر کنیم، هنوز هم مردم به آن باور دارند و سخنگوی واقعی این جریان یعنی آقای خاتمی هنوز هم در بین مردم اثربخش است اما به نظر می‌رسد تأکید بر سیاستی که پیش‌تر امتحان شد، چندان پاسخ‌گوی مطالبات مردم نخواهد بود.

باوجود اینها جریان اصلاحات دارای سرمایه سنگین اجتماعی است که همچنان استعداد آن را دارد که مسیر کشور را اصلاح و باعث تحقق توسعه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی شود و از ایجاد تمامیت‌خواهی جلوگیری کند.

نفوذ تفکر اصلاح‌طلبی در جامعه ایران آن‌قدر زیاد است که مانعی مهم برای پیشبرد پروژه بنیادگرایان داخلی، براندازان متوسل به نیروهای بیگانه و هواداران تحریم و مداخله نظامی است./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

تغییر مدیران دستگاه ها و ادارات در شهرستانها باید با هماهنگی فرمانداران انجام شود

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران افزود:  فرمانداران باید حضوری فعال در شهرستان ه...

برگزاری انتخابات استانی مجلس به طور حتم منتفی است

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد در انتخابات امسال خبری از برگزاری ا...

فراخوان قالیباف؛ سودای فتح بهارستان یا شروع بازی ریاست جمهوری؟

تا این لحظه فراخوان قالیباف بیش از 1000 عضو جذب کرده، روندی که اگر همین‌طور ادامه یاب...

ایمن آبادی: اصلاح‌طلبان باید واقعیت صحنه را ببینند

نایب رئیس فراکسیون مستقلین مجلس گفت: در  شرایط فعلی سیاسی کشور ، هیچ گروهی ظرفیت و تو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news