اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 28 شهریور 1398
12 خرداد 1398 12 خرداد 1398
13:40 13:40

دهقانی: دولت‌های عربستان سعودی و امارات متحده عربی که نماد افکار عمومی جامعه خود نیستند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  افزود:  نشست "مکه" دستاوردی برای جهان اسلام و منافع مردم فلسطین نداشت.

کمال دهقانی نماینده تفت و میبد

به گزارش سلام نو، کمال دهقانی  با اشاره به اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در مکه اظهار کرد: رژیم آل سعود و امارات متحده عربی در جهت تامین منافع رژیم اشغالگر قدس و آمریکا قدم بر می‌دارد که دلیل آن هم وابستگی سیاسی این دولت‌ها به آمریکا است.

وی ادامه داد: آمریکا با کشورهای مستقلی همچون جمهوری اسلامی ایران که در محور مقاومت حرکت می‌کند مشکل دارد و آنها را تحت فشار قرار می‌دهد به همین دلیل در تلاش است تا با فضاسازی و جمع کردن دولت‌های مختلف حرکتی در مقابل ایران انجام دهد. در این بین دولت‌های عربستان سعودی و امارات متحده عربی که نماد افکار عمومی جامعه خود نیستند، سیاست‌های آمریکا را در منطقه اجرا می‌کنند که افکار عمومی کشورهای اسلامی هم با آنها مخالف است و به دنبال حمایت از مردم فلسطین می‌باشد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: عربستان سعودی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب را در راستای سیاست‌های آمریکا به نام حمایت از مردم فلسطین در کنار هم جمع کرد، اما در نهایت در جهت تامین منافع رژیم اشغالگر قدس حرکت کرد. نشست آینده بحرین را هم می‌توان در همین راستا ارزیابی کرد.

به گفته دهقانی، برگزاری نشست مکه همزمان در روز قدس با هدف پیدا کردن راه سازش برگزار شد تا مختصر حقوق باقی‌مانده مردم فلسطین هم از بین رود، این همان هدف نهایی رژیم اشغالگر قدس است.

وی همچنین با اشاره به طرح موضوع ایران در نشست مکه گفت: علی‌رغم این‌که طبق اهداف از پیش تعیین شده، آنها به دنبال انزوای ایران در این نشست بودند، نه تنها این اتفاق رخ نداد که سران کشورهای سازشکار خلیج فارس به شدت در انزوا قرار گرفتند آنها می‌خواستند که ایران را دشمن قلمداد کنند و خود را به سیاست‌های سازشکارانه رژیم صهیونیستی نزدیک کنند و همچنین در راستای منافع آمریکا و ادامه‌ پروژه ایران‌هراسی گام بردارند که این اتفاق رخ نداد و این عربستان سعودی و امارات متحده عربی هستند که مشمول تیغ زدن برای خرید اسلحه می‌شود. اقداماتی که نتیجه نهایی آن تنفر افکار عمومی از دولت عربستان سعودی است که مشغول جنایت در یمن می‌باشد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان و در جمع‌بندی، اظهار کرد: دستاورد این نشست تنها برای عربستان سعودی بوده که تلاش کرده جنایات و غارت در یمن را به گونه‌ای دیگر نشان داده و به آن مشروعیت ببخشد، اما در نهایت هیچ دستاوردی برای جهان اسلام و منافع مردم فلسطین نداشته است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

پایگاه‌های سعودی به دست ارتش یمن افتاد

شواهد نشان می‌دهد ارتش یمن در حال پیروزی بر عربستان است و پیشروی هایش در شهرهای مرزی ...

زنان عربستان سعودی بدون محدودیت به سفر می‌روند

 زنان عربستان برای نخستین بار اجازه دارند بدون نیاز به قیم مرد، گذرنامه دریافت و به خ...

تلاش‌های عربستان در نهایت به ضرر رژیم صهیونیستی تمام می‌شود

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: هرچه عربستان سعودی بیشت...

نشست "مکه" محصول مثلث آمریکا، صهیونیست و عربستان بوده است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: هدف از برگزاری نشست م...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news