اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 02 فروردین 1398
03 دی 1397
13:49

دزد استخرها دستگیر شد

چندی است که فردی با ورود به استخرهای پایتخت محتویات کمد افراد را خالی می کرد که با تلاش پلیس دستگیر شد.

استخر

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارق محتویات کمد مشتریان استخرهای پایتخت خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ کیوان ظهیری دراین‌باره گفت: با توجه به شکایت‌های مردمی مبنی بر به سرقت رفتن اموال آن‌ها در استخرهای پایتخت، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و رسیدگی به آن در دستور کار مأموران پلیس پیشگیری پایتخت قرار گرفت.

وی افزود: با رصد اطلاعاتی و بررسی تصاویر به دست آمده سارق سابقه دار توسط مأموران شناسایی و در یک عملیات نسبت به دستگیری وی اقدام شد.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: با توجه به شناسایی سارق توسط شاکیان پرونده، وی به انجام سرقت کارت‌های بانکی، تلفن همراه و ساعت و کیف پول شهروندان اعتراف کرده که در مجموع ارزش مالی وسایل سرقتی بالغ بر 500 میلیون تومان است.

وی درباره نحوه سرقت توسط متهم اظهار کرد: سارق ابتدا در زمان ورود به استخر با حضور در کنار شهروندان زمانی که آن‌ها در حال پرداخت مبلغ ورودی به استخر و تهیه بلیط بودند، با اعلام رمز کارت بانکی توسط مراجعه کنندگان به استخر، رمز را به خاطر سپرده و با یادداشت شماره کمد حاوی وسایل شخصی شهروندان در زمانی که آن‌ها مشغول شنا بودند به سراغ کمد محتویات لوازم مشتریان آمده و نسبت به سرقت وسایل اقدام می‌کرده است.

ظهیری با بیان اینکه شهروندان در زمان خرید، رمز کارت بانکی خود را به فروشندگان و متصدیان مراکزی که به آنجا مراجعه می‌کنند اعلام نکنند، خاطرنشان کرد: بارها توسط پلیس این موضوع اعلام شده است که شهروندی نسبت به اعلام رمز کارت بانکی خود اقدام نکند لذا در زمان پرداخت وجه و تسویه حساب با فروشگاه‌های خرید، خودشان رمز بانکی خود را وارد کنند و مراحل پایانی خرید را انجام دهند تا با مشکلات این چنینی مواجه نشوند.

اخبار مرتبط

جیب بر حرفه ای پایتخت به دام پلیس افتاد

رئیس پایگاه سوم آگاهی تهران بزرگ از دستگیری یک جیب بر حرفه ای که با کارت عابر بانک شه...

قاتلان راننده کامیون حامل سنگ دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان فارس اظهار کرد: عاملان سنگ پرانی به کامیون‌های حامل سنگ در شه...

سارقی که با مواد بی هوشی دزدی می‌کرد به دام افتاد

رئیس پلیس راه‌آهن کشور از دستگیری فردی خبر داد که با استفاده از مواد بی هوشی در قطار...

غلامحسین کرباسچی بازداشت شد

با قطعی شدن حکم محکومیت یک ساله غلامحسین کرباسچی در مرجع تجدیدنظر، این فرد صبح امروز ...

دیدگاه خود را بنویسید