اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
13 خرداد 1398 13 خرداد 1398
12:40 12:40

تلاش‌های عربستان در نهایت به ضرر رژیم صهیونیستی تمام می‌شود

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: هرچه عربستان سعودی بیشتر تلاش می‌کند در نهایت به ضرر رژیم صهیونیستی تمام می‌شود، چون از آن سو محور مقاومت و مردم فلسطین به یکدیگر نزدیک‌تر شده و تلاش‌شان را بیشتر می‌کنند.

محمد ابراهیم رضایی

به گزارش سلام نو، محمدابراهیم رضایی، با اشاره به اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در مکه اظهار کرد: آمریکا، صهیونیست‌ها و همپیمانانش یعنی بن سلمان و مجموعه عربستان سعودی محور برنامه‌ریزی در توطئه‌چینی علیه فلسطینی‌ها بودند تا معامله قرن را اجرایی کنند، اما دو مانع بزرگ روبه‌روی آنها بود مانع اول فلسطینی‌ها به عنوان صاحبان اصلی سرزمین هستند که برای بازگشت به وطن‌شان تلاش می‌کنند ۶ میلیون فلسطینی در اردوگاه‌ها زندگی می‌کنند که برای برگشت به سرزمین‌شان لحظه‌شماری می‌کنند.

وی ادامه داد: مانع دوم ایران و محور مقاومت است که در مقابل زیاده‌خواهی و برنامه و پروژه آمریکایی یعنی معامله قرن ایستاده است. در این شرایط عربستان سعودی نشست مکه را در روز قدس برای تحت تاثیر قرار دادن حرکت عظیم ملت‌های مسلمان در حمایت از مردم فلسطین برگزار کرد، اما نتیجه اجلاس جز ویرانی برای رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی چیزی نداشت و دولت عربستان سعودی نتوانست به مقاصدش دست پیدا کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نخست وزیر قطر هم با فشار آمریکا به این اجلاس رفت که نارضایتی خود را نشان داد بسیاری از کشورهای دیگر هم از روی اجبار و اکراه در این نشست حضور پیدا کردند به همین دلیل این اجلاس دستاوردی برای عربستان سعودی نداشته است.

رضایی در پایان اظهار کرد: هرچه عربستان سعودی بیشتر تلاش می‌کند در نهایت به ضرر رژیم صهیونیستی تمام می‌شود، چون از آن سو محور مقاومت و مردم فلسطین به یکدیگر نزدیک‌تر شده و تلاش‌شان را بیشتر می‌کنند. ان‌شاءالله هرچه زودتر با ادامه این‌گونه اشتباهات شاهد نابودی کامل اسرائیل خواهیم بود و زودتر عمر اسرائیل به پایان می‌رسد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

رویکرد ضدایرانی سعودی‌ها در نشست اتحادیه عرب

سعودی ها همچون این چند سال اخیر در نشست اخیر اتحادیه عرب رویکرد ضد ایرانی خود را ادام...

گوترش: نمی‌دانیم که تسلیحات حمله به آرامکو منشاء ایرانی داشته‌اندیا نه!

آنتونیو گوترش بیان کرد تحقیقات درباره حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، قادر به اثب...

اولین زن عربستان پشت فرمان فرمول یک نشست+عکس

ریما جفالی اولین زن عربستان سعودی که در مسابقات اتومبیل‌رانی سرعت شرکت می‌کند در این ...

تلاش پاکستان برای رفع سوء تفاهم‌ها میان ایران و عربستان

شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان اعلام کرد اسلام‌آباد تمام تلاش خود را برای ح...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news