اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 29 مهر 1398
13 خرداد 1398 13 خرداد 1398
16:40 16:40

نیمه خرداد هرسال یادآور همه آن اندوه‌ها و تمام آن شگرف‌هاست

 معاون پارلمانی رئیس جمهور به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد پیامی صادر کرد.

 نشست خبری حسینعلی امیری

به گزارش سلام نو، معاون پارلمانی رئیس جمهور با صدور پیامی به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد گفت: نیمه‌های خرداد ابتدا با غم و دوری و فراغ است و در ادامه با امید و پیروزی و آغاز فصلی نو مصادف می‌شود.

متن پیام حسینعلی امیری در این باره به این شرح است:

باسمه تعالی

خداوند متعال تقدیر را بر آن داشته است که نیمه خرداد نقطه عطفی باشد بر انقلابی که حکومت دینداران را احیا نمود و آوازه رسیدن به حکومت جهانی عدل مهدوی را در دل‌ها به نجوا گذاشت. نقطه آغازین این انقلاب را قیامی خونین و عزایی عمومی در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ رقم زد و آن شگرفی را که همگان بر آن باور نداشتند با انفاس قدسی خمینی کبیر به ثمر رساند و بنا نهاد.


خون‌های پاک و مقدس قائمین ۴۲، بذری را آبیاری نمود که امروز درخت تناور چهل ساله‌ای شده است که به لطف خداوند متعال و امامت امامان آن و پایداری و صبوری و نجابت و ایثار و از خود گذشتگی ملت شریف و بزرگ ایران در جهان به بزرگی و عظمت از آن یاد می‌کنند. نظامی که حتی دشمنان آن در برابر صلابتش سر تعظیم فرود آورده و هرچند برایشان مشکل، اما مجبور به ادای احترام بر آن هستند و کلاه از سر خود برمی‌دارند.


نیمه‌های خرداد این مسیر ابتدا با غم و دوری و فراغ است و در ادامه با امید و پیروزی و آغاز فصلی نو مصادف می‌شود. از خاکستر اندوه شهادت عزیزان این خاک سیمرغ انقلابی شیرین و بزرگ بیرون آمد و از فراغ جانکاه بنیانگذار آن زعامتی نوین در فصلی جدید و بر همان محور پاک آغاز گردید.


نیمه خرداد هرسال یادآور همه آن اندوه‌ها و تمام آن شگرف‌هاست. ما قیام را از این ایام فرا گرفتیم. صبر در فراغ بهترین عزیزان را در این ایام مشق نمودیم و امید به آینده را با رهنمودهای راهنمایی حکیم در درون خود باور کردیم. امیدی که آغازگر آن، پایانی بر هژمونی جهان تک قطبی بود و این همه امید بخش ملت‌های مظلوم جهان!


از این رو بر خود واجب میدانم تا ایام "تا ابد عزای عمومی" ۱۴ و ۱۵ خرداد را به ملت شریف ایران تسلیت گفته و آغاز رهبری حکیم فرزانه، حضرت آیه الله خامنه‌ای را گرامی بدارم.


امید به فرداهایی روشن‌تر و موفق‌تر را برای برای ملت بزرگ ایران در ظل توجهات حضرت حق، مسالت دارم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

چرا دولت علاقه داشت وزارت بازرگانی تشکیل دهد؟

حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه تشکیل وزارتخانه بازرگانی ی...

تقویت بازارچه‌های مرزی از سیاست‌های دولت

معاون پارلمانی رئیس جمهور اعلام کرد در شرایط تحریم و در سال رونق اقتصادی تقویت و استف...

پیام شورای نگهبان به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی(ره)

شورای نگهبان به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی(ره) بیانیه ای را صادر کردند.

انصاری: هیچ چیزی به اندازه وحدت و هم افزایی جامعه نزد امام مورد تاکید نبود

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی اظهار کرد: هیچ چیزی به اندازه وحدت و هم افزایی جا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news