اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 اسفند 1398
13 خرداد 1398 13 خرداد 1398
21:28 21:28

نظر سندرز درباره ترامپ

سندرز که سودای کاخ سفید دارد خطرناکترین رئیس جمهوری تاریخ معاصر آمریکا را ترامپ می داند.

سندرز: ترامپ خطرناکترین رئیس جمهوری تاریخ معاصر آمریکاست

«برنی سندرز» نامزد سوسیال دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز دوشنبه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور را خطرناکترین فرمانده کل قوا در تاریخ معاصر ایالات متحده خواند.

به گزارش العالم به نقل از فاکس نیوز، سندرز اتهام خود علیه ترامپ را در مقاله‌ای برای روزنامه نیویورک تایمز منتشر کرد و در آن نوشت: نامزد ریاست جمهوری شدم، زیرا ما باید ترامپ را شکست دهیم.

سندرز از ترامپ به عنوان خطرناک‌ترین رئیس جمهوری در تاریخ معاصر آمریکا نام برد و افزود: اگر قرار باشد ترامپ را شکست دهیم، باید بر چیزی بیش از شخصیت و سیاستهای واپس گرایانه وی تمرکز کنیم.

وی در ادامه آورد: باید متوجه باشیم که نظام سرمایه داری، ساختار اخلاقی و اقتصادی این کشور را از بین می‌برد و تشویش و نگرانی‌هایی را که ترامپ در سال ۲۰۱۶ به آن متوسل شد، تعمیق می‌کند.

سندرز یادآور شد که حقیقت ساده این است که منافع بزرگ مالی از کنترل خارج است و ما به رئیس جمهوری نیاز داریم که در مقابل این مسائل ایستادگی کند.

وی گفت که باید فرهنگ کنونی نظام سرمایه داری که در قالب آن میلیاردرها بر اقتصاد و حیات سیاسی آمریکا کنترل دارند، تغییر کند و دموکراسی آمریکا و ساختار دولت و اقتصاد به نحوی احیا شود که به نفع همگان باشد. سندرز پیش از این از کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا درخواست کرد بررسی‌های اولیه برای استیضاح ترامپ را آغاز کند.

وی با تاکید بر اینکه این رئیس جمهوری و هیچ رئیس جمهوری دیگری بالاتر از قانون نیست، گفت: ترامپ باید پاسخگو باشد و کمیته قضائی مجلس نمایندگان باید بررسی سوالات استیضاح را آغاز کند.

۵۰۵۰

  • همراه اول

اخبار مرتبط

icon news

توجیه دروغ ترامپ درباره ترور سردار سلیمانی

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به افزایش تنش ها میان ایران و کشورش به سب...

نظر ولایتی راجع به معامله قرن

علی‌اکبر ولایتی، مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین‌الملل گفت: «معامله قرن» خو...

طرح معامله قرن برای ترامپ ضرر دارد

سید راضی نوری، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح معامله قرن مقد...

واکنش ​رییس دستگاه قضا به طرح معامله قرن

 رییس قوه قضائیه گفت: طرح ترامپ با عنوان معامله ی قرن برگ دیگری از سلسله ترفندهای فری...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news