اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 اسفند 1398
14 خرداد 1398 14 خرداد 1398
09:30 09:30

سیره نظری و عملی امام خمینی (ره) از ابتدای نهضت تا پیروزی انقلاب اسلامی و تا وفات ایشان سراسر ساده‌زیستی و خداترسی بود

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود:  با فاصله گرفتن برخی از مسئولان از اندیشه‌ها و دیدگاه‌های امام (ره) شکاف طبقاتی چه از حیث نگرشی و فرهنگی و چه از حیث اقتصادی نسبت به زمان حیات اتفاق افتاده است.

سیده فاطمه ذوالقدر نماینده تهران

به گزارش سلام نو، سیده فاطمه ذوالقدر  درباره توصیه های حضرت امام (ره) برای تحقق اهداف انقلاب گفت: وحدت، ساده زیستی، صرفه‌جویی، مردم‌داری، خودکفایی، حضور زنان در جامعه، اخلاق، دینداری و معنویت و تعامل و گفت‌وگو از مهمترین دغدغه ها و توصیه‌های ایشان به مردم و مسئولان بود.

وی با بیان این عقیده که «در دهه پنجم انقلاب شکاف طبقاتی بین مردم و مسئولان افزایش یافته است»، گفت: سیره نظری و عملی امام خمینی (ره) از ابتدای نهضت تا پیروزی انقلاب اسلامی و تا وفات ایشان سراسر ساده‌زیستی و خداترسی بود. ایشان همواره مردم و مسئولان را به خداترسی، ایستادگی در برابر ظلم و جور و وحدت کلمه توصیه می‌کردند و امروز بیش از هر زمان دیگری باید این سیره امام مورد توجه جدی مسئولان قرار بگیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: با فاصله گرفتن برخی از مسئولان از اندیشه‌ها و دیدگاه‌های امام (ره) شکاف طبقاتی چه از حیث نگرشی و فرهنگی و چه از حیث اقتصادی نسبت به زمان حیات اتفاق افتاده است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به این پرسش که چه کسانی از به فراموشی سپردن دیدگاه‌های امام خمینی (ره) و یا تحریف این دیدگاه‌ها سود می برند؟، گفت: قطعاً افرادی که دلسوز نظام و انقلاب نیستند و در پی افراط و تفریطند و در هر شرایطی به فکر میدان دادن به هوای نفس و زیاده‌طلبی‌های نفسانی خود هستند، تمام تلاش خود را می‌کنند تا دیدگاه‌های الهی امام که در مقابل امیال شیطانی و نفسانی آنهاست به فراموشی سپرده شده یا تحریف شود.

ذوالقدر ادامه داد: در حالی که امام با افراط و تفریط در هر موضوعی از جمله مسائل مربوط به دفاع مقدس، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی مخالف بودند، مخالفان سیره عملی و نظری امام (ره) درست عکس این دیدگاه‌ها را داشته و دارند به همین دلیل تمام تلاش خود را به کار می‌بندند تا سخنان و توصیه‌های امام کم اهمیت جلوه کند یا تحت‌الشعاع سایر مسائل کم اهمیت‌تر و فرعی قرار بگیرد.

وی گفت: چه خوب است که اگر مطلب یا سخنرانی‌های امام خمینی (ره) از شبکه‌های مختلف صدا و سیما پخش می‌شود، به صورت گزینشی و در راستای تایید یک جریان سیاسی و دینی خاص نباشد. این کار تحریف و به انحراف کشاندن دیدگاه‌ها و اندیشه امام (ره) به ویژه برای نسلی که درکی از امام ندارند، می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی افزود: همه مسئولان در قوای سه‌گانه، امامان جمعه و جماعات و رسانه ملی وظیفه دارند دیدگاه‌ها و اندیشه‌های امام خمینی (ره) را به نحوی در جامعه ترویج کنند که مورد اقبال و پذیرش نسل جوان قرار گیرد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

رفیق‌دوست: مشکل این مملکت با یک کلمه پنج حرفی حل می‌شود؛ «تولید»

رفیق‌دوست افزود: شورای سران قوا می تواند نقش شورای عالی پشتیبانی جنگ را ایفا کند.  

فراموش شدن افکار و اندیشه‌های امام خمینی (ره) ضربات زیادی را به عملکرد مسؤولان کشور زده است

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: غفلت، انحراف یا فراموش شدن افکار و اندیشه‌های امام ...

اگر تدابیر و تصمیمات امام خمینی (ره) در مقابل مستکبران و قلدران جهانی نبود، قطعاً کشور تاکنون تجزیه شده بود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: جای تأسف دارد که برخی از کسانی که روزی حداقل...

مهم ترین عامل موفقیت از نظر امام خمینی چه بود؟

یک نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: داشتن وحدت کلمه و دوستی گروه‌های مختلف از نظر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news