اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
17 خرداد 1398 17 خرداد 1398
11:50 11:50

اما و اگرهای واگذاری فروش نفت به بخش خصوصی

عضو کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اظهار کرد: قطعا بخش خصوصی نمی‌تواند کاملا جایگزین دولت برای فروش نفت باشد اما می‌توان از قدرت مانور این بخش بهره برد.

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

شروطی برای فروش نفت از مسیر خصوصی‌ها/ بابک زنجانی بدون هیچ گزینشی قبول شد

به گزارش سلام نو، حمیدرضا صالحی ، درباره استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی داخل و خارج از کشور برای فروش نفت اظهار داشت: فروش نفت تاکنون در اختیار دولت بوده اما مدتی است که برای استفاده از پتانسیل بخش خصوصی بورس انرژی راه‌اندازی شده است، اما قطعا همان مسائلی که دولت در زمینه بازایابی، بیمه نفتکش‌ها و انتقال ارز دارد، بخش خصوصی هم با آن مواجه است، یعنی اینگونه نیست که بخش خصوصی بتواند موانع را براحتی رفع کند، اما می‌تواند کمک کند.

وی افزود: قطعا بخش خصوصی نمی‌تواند کاملا جایگزین دولت برای فروش نفت باشد اما می‌توان از قدرت مانور این بخش بهره برد.

عضو کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تصریح کرد: بخش خصوصی توان تصدی و لابی دارد اما باید میدان باز باشد تا بتواند از نقش حرفه‌ای خود برای گرفتن سهم بیشتری از بازار  نفت استفاده کند.

وی با اشاره به نگرانی بابت ورود دوباره امثال بابک زنجانی به این بازار گفت: البته باید فیلترهایی بکار گرفته شود و از افراد خوشنام و مورد تائید تشکل‌ها استفاده کرد. بابک زنجانی هیچ خاستگاه و پایگاه تشکلی و شناخته شده‌ای در کسب و کارهای مختلف نداشته است، بخش خصوصی‌ای باید اجازه حضور داشته باشد که حمایت تشکل‌ها را بابت تائید عملکرد سال‌های گذشته خود داشته باشد. اگر همان زمان دولت وقت از بخش خصوصی و تشکل‌ها کمک می‌خواست قطعا هیچ مجموعه‌ای او را تائید نمی‌کرد.

صالحی یادآور شد: اعتبار بنگاه‌ها و تشکل‌ها رصد شده و عملکردها با ذره‌بین دیده می‌شود تا مشخص گردد کسی که تقاضای ورود به حوزه فروش نفت را دارد آیا توان مالی دارد یا خیر؟ و یا اینکه می‌تواند قاعده و قانون را رعایت کند که هیچ یک از این‌ها در مورد افرادی مثل بابک زنجانی رعایت نشد./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

چه کسی صفحات مجازی بابک زنجانی را اداره می‌کند؟

وکیل بابک زنجانی اعلام کرد: در جریان فعالیت بابک زنجانی در شبکه‌های اجتماعی نیستم و ب...

حکم نهایی جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی چیست؟

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد حکم علیرضا زیباحالت منفرد معروف به جعبه...

وکیل بابک زنجانی جایش را لو داد!

وکیل بابک زنجانی اعلام کرد موکلش در زندان است و خبر آزاد شدنش شایعه بوده و صحت ندارد.

جنیدی: معتقد به وصول کل بدهی‌های بابک زنجانی نیستیم

لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیأت دولت گفت: قوه قضائیه باید رأسا د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news