اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 29 خرداد 1398
17 خرداد 1398 17 خرداد 1398
17:50 17:50

فیسبوک هواوی را تحریم کرد

 فیسبوک دیگر اجازه نصب اپلیکیشن هایش را روی گوشی های هواوی نمی دهد.

به گزارش سلام نو، که فیسبوک دیگر به هواوی اجازه نمی دهد اپلیکیشن هایش را به صورت پیش فرض روی گوشی های تولیدی خود نصب کند. این اتفاق را میتوان بزرگ ترین قطع رابطه شرکت های بزرگ فناوری در آمریکا با غول تکنولوژی چینی دانست که بعد از صدور فرمان اجرایی ترامپ با دردسرهای زیادی در مراودات تجاری اش روبرو شده است.

البته مالکان موبایل های هواوی همچنان می توانند اپ های واتس اپ، اینستاگرام و خود فیسبوک را بعد از خرید گوشی ها روی آنها دانلود و استفاده کنند و همچنان آپدیت های مربوط به این اپ ها را از طریق پلی استور دریافت نمایند با این حال هواوی دیگر نمی تواند آنها را در زمره اپلیکیشن های پیش فرض نظیر ماشین حساب، آب و هوا و غیره روی گوشی های خود نصب کند.

واتس اپ، اینستاگرام و فیسبوک از اپ های پیش فرض گوشی های هواوی حذف شدند.

به نظر می رسد که فیسبوک با این اقدام رویکردی متفاوت از شرکت هموطن خود یعنی گوگل را در قبال هواوی اتخاذ کرده باشد. همانطور که در خبرها خواندید گوگل اعلام کرد که موقتا آپدیت های امنیتی را برای گوشی های فعلی هواوی ارائه می کند. آن دسته از موبایل های هواوی هم که هم اکنون یا در فروشگاه هستند یا صادر نشده اند یا حتی تولید نشده اند همچنان میتوانند به صورت پیش فرض سرویس های محبوب گوگل را داشته باشند. اما طبق گزارش فیسبوک گوشی های هواوی که هنوز از کارخانه بیرون نیامده اند دیگر نمی توانند اپهای آن را داشته باشند.

البته به نظر نمی رسد که پیامدهای این تصمیم فیسبوک مانند اتفاقات قبلی برای هواوی شدید باشد. همانطور که قبلا در خبرها خواندید بعد از اعمال محدودیت از سوی گوگل و ARM هواوی تصمیم گرفت سیستم عامل اختصاصی خود را بسازد و از چیپ های تولیدی خود در موبایل هایش استفاده نماید حالا اما صرفا باید یک اپ استور اختصاصی راه بیاندازد و مردم را مانند سابق به استفاده از نمونه های مشابه داخلی از اپلیکیشن های فیسبوک تشویق کند./دیجیتو

اخبار مرتبط

icon news

فیسبوک ارز دیجیتال مخصوص خود را معرفی کرد

پس از حرف و حدیث های بسیار، فیسبوک امروز بالاخره از پلتفرم ارز مجازی خود به نام کالیب...

گوشی Huawei P30 lite را بیشتر بشناسید

در این گزاش سعی داریم نگاه کوتاه به جزئیات گوشی P30 lite از کمپانی هوواوی داشته باشیم...

فروش هوواوی کاهش یافت

فشارهای آمریکا بر هوواوی این روزها باعث شده فروش گوشی های این کمپانی با کاهش قابل توج...

اگر عاشق سلفی هستید این گوشی را بخرید

گوشی Huawei P۳۰ Lite می تواند گوشی مناسبی برای عاشقان سلفی باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news