اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 29 خرداد 1398
17 خرداد 1398 17 خرداد 1398
14:09 14:09

مهار آتش سوزی در مراتع بهبهان

 سرانجام  نیروهای اطفا حریق توانستند آتشی که عصر پنج شنبه مراتع منطقه خائیز و تنگه بن در شهرستان بهبهان زبانه کشیده شده بود، را مهار کنند.

آتش سوزی در مراتع بهبهان کنترل شد

به گزارش سلام نو، عصر پنج شنبه بود که رعد و برق باعث ایجاد آتش سوزی در مراتع منطقه خائیز و تنگه بن در شهرستان بهبهان و هم مرز با استان کهگیلویه و بویراحمد شد ولی به علت فرا رسیدن تاریکی شب، عملیات کلی مهار آتش به صبح روز جمعه موکول شد.

روز جمعه و با روشنایی هوا عملیات اطفای حریق با استفاده از یک بالگرد آغاز شد و هم اکنون آتش تحت کنترل نیروهای اطفای حریق درآمده است ولی تلاش برای مهار کلی آتش همچنان ادامه دارد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز در همین زمینه اظهار کرد: در پی وقوع آتش سوزی در منطقه خائیز و تنگه بن بهبهان با تلاش نیروهای محلی، اداره کل منابع طبیعی، فرمانداری شهرستان و… آتش در بخش خوزستان کنترل شد.

کیامرث حاجی زاده افزود: تلاش برای مهار آتش در بهبهان در حال انجام است و در بخش کهگیلویه و بویر احمد نیز عملیات اطفا در دست اقدام است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان ادامه داد: یک دستگاه هلی برد در منطقه در حال عملیات است و بالگرد آبپاش نیز به منظور لکه گیری قرار است به منطقه اعزام شود.

وی یادآور شد: از روز گذشته به دستگاه‌های متولی در شهرستان آماده باش اعلام شده و شورای هماهنگی مدیریت بحران در منطقه تشکیل شده است همچنین مدیران دستگاه‌های متولی در منطقه حاضر هستند.

تنگ خائیز بهبهان در روستایی به همین نام در شهرستان بهبهان قرار دارد. تنگه این مکان از درختان بادام کوهی پوشیده شده و در پایان زمستان کل منطقه از شکوفه بادام، سفید پوش می‌شود.

این تنگه دارای تاریخچه طولانی از دوران پادشاهان ساسانی است و آثار آن عبارتند از سنگچین‌های راه شاهی و همچنین سه آسیاب واقع در دهانه تنگ خاییز که رونق منطقه را تا قرون گذشته یعنی تا دوره‌های اسلامی‏ می‌رساند.

امکان انجام فعالیت کوهنوردی، وجود گونه‌های جانوری در محیط کوهستان و وجود چشمه آب خائیز که از تنگ خائیز سرچشمه می‌گیرد. مهمترین عامل جذب گردشگران است.

/مهر

اخبار مرتبط

icon news

خوزستان لرزید

 زلزله ۴.۲ ریشتری  "گتوند" خوزستان را لرزاند.

شناسایی عاملان تیراندازی به شهردار دارخوین

فرمانده انتظامی شهرستان شادگان از شناسایی عامل تیراندازی  به شهردار دارخوین خبر داد.

حمله دلخراش سارقان مسلح به پراید + ویدیو

 کلیپی در فضای مجازی پخش شده که دو سارق مسلح در خوزستان به راننده پراید شلیک می کنند.

جوان ۲۸ ساله در پل سیاه اهواز خودکشی کرد

  مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از خودکشی  یک مرد ۲۸ ساله در ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news