اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 05 تیر 1398
18 خرداد 1398 18 خرداد 1398
16:01 16:01

اختلاف معنادار مایکروسافت با رقبا

 100 میلیارد دلار عددی است که برای فاصله مایکروسافت با نزدیک ترین رقیبش برآورد شده است.

ممکن است فکر کنید شرکت سازنده ویندوز بود که هفته پیش یک کامپیوتر شش هزار دلاری و استند هزار دلاری معرفی کرد، زیرا سهام مایکروسافت طی پنج بازه نقل و انتقالات اخیر هفت درصد رشد کرده و برای دومین بار به بیش از یک تریلیون دلار رسیده است.

به گزارش سلام نو، مایکروسافت با نزدیک ترین رقبایش 100 میلیارد دلار فاصله دارد.

در طی مدت زمان مشابه سهام آلفابت و فیسبوک به ترتیب دچار افت 3.5 و 2.9 درصدی شدند. اپل نیز با وجود رشد 9 درصدی هنوز 18.2 درصد با رکوردی که مهر پارسال ثبت کرد فاصله دارد. همه این اتفاقات باعث شده اند مایکروسافت با نزدیک ترین رقبای حال حاضرش یعنی اپل و آمازون بیش از صد میلیارد دلار فاصله داشته باشد.

گفته شده این نتایج به دلیل تاثیر نگرفتن مایکروسافت از قوانین سخت گیرانه حال حاضر وزارت دادگستری آمریکا بر شرکت های بزرگ تکنولوژی این کشور به علت رفتارهای انحصارطلبانه و فعالیت های پر رنگش در حوزه سرویس دهی به شرکت هاست که باعث می شود کمتر تحت تاثیر رکود بازار قرار بگیرد.

سهام مایکروسافت

«الکس زوکین»، تحلیلگر شرکت سرمایه گذاری Piper Jaffray در این باره گفته:

موقعیت مایکروسافت با توجه به تقسیم سرمایش اش در حوزه هایی فراتر از IT برای حفظ ارزش سهام مشتریان در مقابل رکوردهای اقتصادی بهتر از همیشه است. با این همه به گفته آن ها آن ها هیچ ضعف یا رکودی در اقتصاد مشاهده نشده است. راهکار فعلی ما برای سهام مایکروسافت «بخر و فراموشش کن» است زیرا به نظر این شرکت در میانه رشدی قابل توجه قرار دارد.

در حال حاضر 36 تحلیل گر پیشنهاد به خرید سهام مایکروسافت داده اند و پیش بینی می کنند سهامش هفت درصد دیگر هم رشد کرده و از 131.4 دلار کنونی به 143 دلار برسد. با این حال دو تحلیگر فروش سهان این شرکت را توصیه می کنند و یک نفر هم صبر کردن را بهترین تصمیم می داند.

مایکروسافت سومین شرکت آمریکایی بود که ارزشش به یک تریلیون دلار رسید، اما از وقتی موفق به انجام این کار شد همواره عنوان باارزش ترین شرکت تکنولوژی آمریکایی را به دوش کشیده است./دیجیاتو

اخبار مرتبط

icon news

منتظر کلید جدید آفیس روی کیبوردها مایکروسافت باشید

مایکروسافت در حال بررسی امکان قرار دادن یک کلید اختصاصی برای نرم‌افزار آفیس روی کیبور...

با این قابلیت فوق العاده ورد آشنا شوید

تا حالا شده فایل وردی بنویسید و ببینید که صفحه آخر کارتان فقط از یکی دو پاراگراف و مق...

پیشگیری از عملکرد مخرب هوش مصنوعی

هوش مصنوعی اگرچه کاربردها و نقاط قوت زیادی دارد اما می‌تواند با عملکرد اشتباه، نتایج ...

ویندوز ۱۰ در دنیا چقدر محبوب است؟

بر اساس گزارش وب سایت تک رادار، آمارهای ماه مارس سال جاری میلادی نشان می‌داد که تعداد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news