اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
18 خرداد 1398 18 خرداد 1398
19:20 19:20

روایت شمخانی از بازدید مناطق سیل‌زده خوزستان

  دبیر شورای عالی امنیت ملی  بازدید اخیرخود از روستاها و شهرهای سیل زده استان خوزستان را بازگو کرد.

image.png

به گزارش  سلام نو، در یادداشت دریابان علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی آمده است: نخل، نماد ایستادگی، مقاومت و معیشت همراه با تلاش مردم خوزستان است، بیش از ۲ میلیون اصله نخل مثمر به دلیل خشکسالی، مدیریت سلیقه‌ای و سیل از بین رفته است.

خوزستان و عشایر سختکوش ، متدین و صمیمی آن در میان مشکلات، نارسایی‌ها و کم مهری‌ها هر چند گله‌مندند اما مثل همیشه شعار وفاداری، غیرت و ولایت سر می‌دهند. شرمنده بزرگی و سخاوت و وفاداری‌شان شدم.

عید فطر در خوزستان یعنی شادی، لباس نو، عیدی گرفتن و عیدی دادن، میهمانی رفتن و میهمانی دادن. کوچک شدن سفره عید خوزی‌های سخاوتمند و مهمان دوست، قلبم را به درد آورد.

انبوه جوانان تحصیل‌کرده، خوش‌فکر و با انگیزه که ثمره پرافتخار رفع تبعیض آموزشی پس از انقلاب اسلامی هستند، مشتاق کار، تلاش، تولید و آباد کردن دیارشان هستند. به این اشتیاق مقدس پاسخی درخور، ارائه نشده و بعضاً زخم تبعیض نیز بر دلشان نشسته است.

علی رغم تلاش گسترده و تبلیغات پرهزینه قارون‌های منطقه، مشکلات نتوانسته انگیزه مردم برای حفاظت از امنیت و ثبات در خوزستان را مخدوش کند. هرکس باور ندارد، بدون تشریفات و خودرو دولتی و اسکورت و محافظ و… به میان مردم خوزستان بیاید.

جریان تکفیری وابسته، همه همت خود را برای ایجاد و استفاده از شکاف‌های مذهبی و قومی در خوزستان بسیج کرده است. تنها سد محکم در برابر آنان جریانات نخبگی و اصیل منطقه هستند که شاید به برخی عملکردها هم معترض باشند. اعتماد، تعامل و انصاف بسیاری از گره‌های کور را می‌گشاید.

بدون در نظر گرفتن تعلقات منطقه‌ای، از جایگاه مسئول نهاد امنیت ملی به خود و سایر مسئولین محترم یادآوری می‌کنم که خوزستان نیازمند توجه بیشتر و عمیق‌تر است.

گام‌ها را باید بلندتر برداریم تا خوزستان جنگ‌زده، خشکسالی‌زده، گرد و غبارزده و سیل‌زده به سرزمینی مبدل شود که شایسته مرزبانان پرآوازه و نجیب این دیار است.»/خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

عذرخواهی یک نهاد به‌خاطر مشکل آب در غیزانیه

با صدور اطلاعیه ای در خصوص مشکل آب شرب بخش غیزانیه از توابع شهرستان اهواز، شرکت آب و ...

واکنش قالیباف به مشکل آب غیزانیه خوزستان

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با انتشار توئیتی به مشکلا...

کلانتری‌های خوزستان به وضعیت اسفناک کرونایی این شهر ورود کردند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اعلام کرد: لیست بیماران مبتلا به کرونا که ...

اعلام نتایج قطعی انتخابات در حوزه‌های ایذه، باغملک و دشت آزادگان

طبق اعلام کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد انتخابات استان خوزستان نتایج نهایی حوزه ها...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news