اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
01 آذر 1397 01 آذر 1397
08:54 08:54

خواست اصلی مردم ارومیه بهبود وضعیت دریاچه ارومیه است

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: خواست اصلی مردم ارومیه بهبود وضعیت دریاچه ارومیه است، ان‌شاءالله هیات دولت با برنامه‌ریزی اولین شعار دولت آقای روحانی را که احیای دریاچه ارومیه بود، عملی کند.
سفر رییس جمهور به آذربایجان غربی

به گزارش سلام نو و به نقل از ایسنا، روح‌الله حضرت‌پور طلاتپه با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به آذربایجان غربی بیان کرد: از آقای روحانی و هیات دولت بابت حضور در این سفر استانی تشکر می‌کنم. بیشترین پروژه‌هایی که آماده افتتاح و کلنگ‌زنی بود مربوط به حوزه وزارت بهداشت، نیرو و کشاورزی بود.

وی در ادامه بیان کرد: از پروژه‌های مهمی که آقای روحانی با حضور در این سفر افتتاح کردند، پروژه قطار و بیمارستان مرحوم آیت‌الله خویی بود که مردم استان چندین سال بود که منتظر افتتاح این پروژه‌ها بودند.

وی تصریح کرد: مصوباتی که هیات دولت در این سفر داشتند، با ارزیابی مشکلات استان بود که ان‌شاءالله با پیگیری استاندار و مسئولان شاهد تخصیص بودجه و حل مشکلات باشیم. خواست اصلی مردم ارومیه بهبود وضعیت دریاچه ارومیه است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله هیات دولت با برنامه‌ریزی اولین شعار دولت آقای روحانی را که احیای دریاچه ارومیه بود، عملی کند. البته آقای رئیس جمهور تا به امروز هر آنچه در توان داشته، انجام داده است، اما با توجه به عملکرد ستاد احیا و عدم برنامه‌ریزی وزارت جهاد کشاورزی که برنامه‌ای برای تبدیل آبیاری قطره‌ای و ارائه راهکارهای دیگر نداشتند و صرفا بودجه اختصاصی ستاد احیا را خرج کردند می‌طلبد پیگیری جدی صورت گیرد.

وی در پایان گفت: خواسته اصلی مردم ارومیه چه در جلساتی که با آقای رئیس جمهور و وزرا داشتند احیای دریاچه ارومیه و قطار سریع‌السیر ارومیه به تبریز و وصل کردن قطار ارومیه – مراغه به مرز ترکیه بود؛ چرا که ارتباط با همسایگان، صادرات و واردات را رونق می‌بخشد که هم به نفع استان و هم به نفع کشور است.

اخبار مرتبط

icon news

دریاچه ارومیه جان گرفت / رویای تابستانی کنار نگین آذربایجان + تصاویر

تابستان امسال با وجود کاهش دمای هوا و تبخیر آب، اما تراز آب دریاچه ارومیه نسبت به مدت...

خروج علی لاریجانی از جبهه اصولگرایان / همکاری با دولت علت طرد علی لاریجانی از سوی اصولگرایان

طیف‌هایی نظیر جبهه پایداری، جمعیت ایثارگران، جمعیت رهپویان و تشکل‌هایی از این دست که ...

ارز دولتی درجیب عده‌ای خاص

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد مجلس نسبت به رویه دولت در تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به...

شرمندگی جهانگیری جلوی مردم

جهانگیری گفت: ما شرمنده مردم هستیم چرا که در سال‌های اخیر متحمل فشارهای فراوانی شده‌ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news