اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 30 مرداد 1398
19 خرداد 1398 19 خرداد 1398
13:00 13:00

بازار مسکن به زودی سر و سامان می‌گیرد

رئیس کل بانک مرکزی اظهار کرد: با اجرای طرح ملی مسکن قیمت‌ها در بازار مسکن منترل می‌شود.

عبدالناصر همتی

به گزارش سلام نو، عبدالناصر همتی در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و بررسی موضوع مسکن بیان کرد: یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن به علت افزایش تقاضا و کاهش عرضه است و ما نیاز داریم عرضه را تقویت کنیم تا بازار به تعادل برسد. اما بخش قابل توجهی از افزایش قیمت مسکن به دلیل قیمت‌های نسبی و تمایل مردم به خرید مسکن و حفظ ارزش سرمایه در جامعه بوده است.

وی در ادامه اظهار کرد: سیاست‌هایی که برای تثبیت اقتصادی در پیش گرفته شده است این روزها تأثیر خود را در بازار گذاشته و شاهد کاهش قیمت خیلی از کالاها هستیم که ان‌شاءالله با اجرایی شدن برنامه طرح ملی مسکن که دولت دارد و با پشتیبانی بیشتر بانک‌ها شاهد کنترل قیمت مسکن خواهیم بود.

رئیس کل بانک مرکزی در ادامه تصریح کرد: یکی از کارهایی که اواخر سال گذشته از سوی شورای پول و اعتبار انجام شد افزایش وام ساخت بود با این ویژگی که افرادی که وام ساخت دریافت می‌کنند در پایان سال می‌توانند آن را به خریدار منتقل کنند و با این کار حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد قدرت خرید مردم افزایش می‌یابد.

وی افزود: با حرکت وزارت مسکن و شهرسازی برای تولید و پشتیبانی از ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکن شاهد کنترل بازار مسکن خواهیم بود.

وی در ادامه تاکید کرد: ما اعتقاد داریم که همه سیستم بانکی باید از طرح ملی مسکن حمایت کنند و ان‌شاءالله با اجرایی شدن این طرح شاهد اتفاقات مهمی در بخش مسکن در سال ۹۸ خواهیم بود. سقف تسهیلات مسکن برای زوج‌ها در تهران از ۱۰۰ میلیون تومان به ۱۶۰ میلیون تومان افزایش یافته است و در شهرهای دیگر نیز این افزایش اتفاق افتاده است و به طور کلی ۶۰ درصد سقف وام مسکن افزایش یافته و مهمترین ویژگی آن این است که وام ساخت قابل انتقال به خریدار است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

بازگشت صفرها به واحد پول ملی؟

حذف صفرها از واحد پول ملی چند وقتی است سر و صدای زیادی کرده است. با این حال برخی گمان...

فعالیت اینستاگرامی رئیس کل بانک مرکزی برای مقابله با جوسازی ارزی!

رییس کل بانک مرکزی اظهار کرد که با فعالیت در اینستاگرام به دنبال مقابله با جوسازی های...

همتی: حذف چهار صفر از پول ملی هزینه‌بر نیست

علی رغم برخی انتقادات مبنی بر هزینه بر بودن حذف 4 صفر از واحد پول ملی همتی، رئیس بانک...

همتی از تعمیق سامانه نیما خبر داد/ طی یکسال 27.5 میلیارد دلار ارز وردوی به نیما داشته ایم

رئیس کل بانک مرکزی اظهار کرد که سامانه نیما به تدریج عمق بیشتری پیدا می کند و تا امرو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news