اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
19 خرداد 1398 19 خرداد 1398
13:50 13:50

رعد و برق و رگبار در تهران ادامه دارد

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم رگبار و رعد و برق در پایتخت خبر داد.

آب و هوا

به گزارش سلام نو، احد وظیفه  اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از بعد ازظهر امروز (۱۹ خرداد) برای نواحی شمال‌شرق، ارتفاعات شرقی البرز و دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در بخش‌هایی از شمال غرب کشور و ارتفاعات زاگرس جنوبی در کرمان و یزد افزایش ابر، بارش پراکنده و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشینه بارش امروز در ارتفاعات شرقی البرز در استان تهران، سمنان و در ارتفاعات زاگرس مرکزی در جنوب اصفهان است، تصریح کرد: طی فردا و پس فردا (۲۰ و ۲۱ خرداد) در دامنه‌های زاگرس و ارتفاعات البرز افزایش ابر، گاهی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید انتظار می‌رود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی در ادامه گفت: این شرایط طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۲ و ۲۳ خرداد) در بخش‌هایی از شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز ادامه دارد. همچنین طی پنج روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل، وزش باد شدید و در مناطق مستعد، خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۰ خرداد) کمی ابری در بعد ازظهر افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده و وزش باد و طی شب نیز احتمال رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و طی روز سه‌شنبه (۲۱ خرداد) نیز کمی ابری در بعد ازظهر افزایش ابر گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

کاهش دما در راه است

سازمان هواشناسی اعلام کرد جریانات خنک شمالی از شنبه در کشور فعال خواهند شد.

پیش بینی هوای پایتخت تا آخر هفته

هواشناسی استان تهران اعلام کرد که هوای تهران تا آخر هفته گرم است و طی ۲۴ ساعت گذشته و...

وضعیت آب و هوای کشور در تعطیلات پیش رو

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی، وضعیت آب و هوای کشور در تعطیلات پیش رو را تشریح...

پیش بینی درجه گرمای هوا در تهران

فاطمه گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: هوای گرم پایتخت تا آخر هفته ادامه دارد و د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news