اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
19 خرداد 1398 19 خرداد 1398
14:08 14:08

قالیباف: به نواصولگرایی معتقدم

قالیباف افزود:  باید به اصول و باور ها انقلاب پایبند و در هدف گذاری، روش و ابزار متحول شویم. 

گلایه‌های تمام نشدنی قالیباف از اصولگرایان و جمنا/اصول وحدت در انتخابات ۹۶ رعایت نشد/باید در مسیر اصولگرایی حرکت کنیم

به گزارش  سلام نو، محمدباقر قالیباف در گفتگویی به انتقاد از اصولگرایان پرداخته و گفته است«تا زمانی که اصولگرایان در مسیر گذشته حرکت کنند، نمی توانند کار جدی و اساسی انجام دهند.»

او که هنوز از تصمیم جمنا در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم دلخور است در ادامه این گفتگو تاکید کرده است«در انتخابات ۹۶ همه فکر می کنند که اصول وحدت رعایت شد. درحالی که این برداشت درست نیست. گرچه به صورت شکلی وحدت رعایت شد ولی به صورت محتوایی رعایت نشد.»

در ادامه بخش های دیگری از این گفتگو را به نقل از اعتمادآنلاین بخوانید؛

*کمپین اصولگرایی اشتباهی بود. وقتی رئیس جمهور مستقر وجود دارد و یک انتخابات میان دوره ای در حال برگزاری است چرا از جناح مقابل دو نفر باید حضور پیدا کنند؟ آن هم با این استدلال که تا هفته آخر حضور داشته باشند تا مشخص شود وضع کدام یک بهتر است یا به عبارت دیگر تا هفته آخر با خودتان رقابت کنید و هفته آخر با رقیب اصلی. آیا این موضوع ضرورتی داشت؟ اینها اشکالات جدی در حوزه برنامه ریزی و الفبای کار سیاسی است.

*زمانی چه کسی باید کناره گیری کند؟ آیا اصل را باید این موضوع قرار دهیم که کدام یک از این دو نفر با رقیب بهتر مبارزه می کنند؟ یا آنکه میان خودشان چه وضعیتی دارند؟ یعنی زمان نظرسنجی باید بگوییم بین این دو نفر کدام یک برتر است یا اینکه از جامعه سوال کنیم کدام یک از این دو نفر در برابر آقای روحانی بهتر رأی می آورد؟ قطعا هر کدام که قدرت رقابت بیشتری با رقیب دارد باید بماند.

* ما در برنامه ریزی مشکلات زیادی داریم. اگر شورای نگهبان افراد دیگر را رد صلاحیت نمی کرد، همه آنها می آمدند. کسی با سازوکار جمنا رد نشد.

* تجربه دنیا نشان داد، در انتخابات میان دوره ای، موفقیت برای کسانی است که شعار اقتصادی دادند « به استثناء کارتر که با چالش انقلاب ایران رای نیاورد»، اما در جریان اصولگرایی موضوع سیاسی شد. موضوع دیوار کشی خیابانی، اجتماعی و سیاسی مطرح شد و منفعت رقیب نیز در این چرخه بود.

* بنده به نواصولگرایی معتقدم. نواصولگرایی به این معنی نیست که از اصول رجعت کنیم. ما باید به اصول و باور ها انقلاب پایبند و در هدف گذاری، روش و ابزار متحول شویم. کار باید به مردم واگذار شود. جوانها باید در صحنه ها حضور یابند. اصولگرایی یک جریان سیاسی و رویکرد نیست بلکه یک نگرش است. نو اصولگرایی مسیر درستی است که باید در آن حرکت کنیم./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

قالیباف و حاجی بابایی رقبای اصلی برای نشستن بر کرسی ریاست هستند ؟

شواهد نشان از آن دارد که رقابت اصلی برای ریاست مجلس میان قالیباف، شهردار اسبق تهران و...

قالیباف پاسخ آقاتهرانی را داد/ قالیباف با جبهه پایداری ائتلاف می کند؟

محمدباقر قالیباف در جدیدترین توییت انتخاباتی خود احتمال ائتلاف با جبهه پایداری را قوی...

آیا امکان بروز جریان سوم با حضور دو طیف احمدی‌نژادی‌ها و قالیبافی‌ها هست ؟

محمود میرلوحی، فعال سیاسی اصلاح طلب گفت:  شرایط این انتخابات طوری است که بین اصولگرای...

برنامه انتخاباتی قالیباف چگونه از تلویزیون پخش شد؟

به رغم اینکه اعلام شده بود تصاویر افراد به دلیل اینکه تبلیغات نشود پخش نمی‌شود، اما ه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news