اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
19 خرداد 1398 19 خرداد 1398
15:41 15:41

بحران اقتصادی چالش دیگر آمریکا/ ظهور نسلی جدید با فرهنگی جدید بعد از انقلاب

  مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا افزود: تنها راه عزت ملت ما تکیه بر تدابیر رهبری و اقتصاد مقاومتی است باید اشکالات را در دولت سازی را بررسی و با راهبرد اقتصادی ۳۰ ساله به موفقیت برسیم در زمینه معنوی قدم خوبی برداشتیم ولی در راهبردهای اقتصادی موفق نبودیم.

آمریکا با چالش قدرت انقلاب اسلامی ایران و فرهنگ مقاومت روبرو است

به گزارش سلام نو، سید یحیی صفوی ظهر یکشنبه در همایش ملی پرچم‌داران انقلاب و پیشکسوتان ۸ سال دفاع مقدس که در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: آمریکا و اروپا که بر دنیا و اقتصاد متکی هستند بزرگ‌ترین چالش خود را «تمدن اسلام» می‌دانند هرچند برای از بین بردن ارزش‌های اسلامی و انقلاب با بهره‌گیری از ماهواره‌ها و فضای مجازی در حال تلاش هستند تا سبک زندگی و فرهنگ ما را تغییر دهند ولی اکنون انقلاب اسلامی به قطب مهم فرهنگی دنیا تبدیل شده است.

وی بیان کرد: قدرت از نیم کره غربی در حال قدم گذاشتن به نیم کره شرقی و آسیایی است و اکنون روسیه و هند که بیش از ۴۰ میلیون جمعیت دارند به قدرت بزرگی تبدیل شده‌اند و یک قطب فرهنگی جدیدی با محوریت انقلاب اسلامی به رهبری رهبر انقلاب اسلامی در حال شکل‌گیری است.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به قدرت مقاومت ملت ایران در ۸ سال دفاع مقدس و هم‌چنین توطئه‌های بعد از جنگ تحمیلی گفت: مکتب مقاومت اکنون در دنیا در حال نمایان است و در ایران اسلامی شکل گرفته و در عراق، سوریه و لبنان توسعه یافته است این مقاومت با الگوگیری از مقاومت ایران اسلامی است که اکنون آمریکا و اروپا با آن در چالش هستند.

وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) ملت ایران در مقابل تحریم اقتصادی و فرهنگی در حال مقاومت هستند ملت در مقابل جنگ فرهنگی دشمن با ابزار ماهواره و شبکه‌های مجازی که برای براندازی انقلاب در تلاش هستند مقاومت می‌کند.

سرلشکر صفوی اظهار داشت: گفتمان مقاومت در جهان اسلام که از زمان «سید جمال الدین اسدآبادی» شروع و به رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی شکل گرفت اکنون به رهبری حکیمانه امام خامنه‌ای و سید حسن نصرالله در حال توسعه است و اکنون به یک مکتب سیاسی تبدیل شده و به نظر اندیشمندان جهان اسلام امروز دنیا از چند قطبی به سمت گفتمان اقتصادی و فرهنگی در حال تغییر است و دوران جنگ سرد جدیدی اکنون آغاز شده است.

وی افزود: اکنون گسل استراتژیکی با ماهیت نظامی در حال شکل‌گیری است و آمریکا و اروپا را مقابل چین و روسیه قرار داده است مهم‌ترین کشورهای اروپایی انگلیس و فرانسه با قدرت نظامی بحری در جنگ افغانستان و عراق در مقابل جنگ بری با روسیه روبرو شدند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران آمریکا و پرچم‌داران هماره او در اروپا بیان کرد: امروز آمریکا با بحران و چالش اقتصادی روبرو است چین مصمم است قدرت اقتصادی خود را بر آمریکا مسلط کند در سخنان رئیس جمهور آمریکا «ترامپ» بر از بین رفتن حیثیت آمریکا در جنگ در عراق اشاره شده و حزب دموکرات‌ها و اوباما را زیر سوال برده است طبق گفته او تحمیل جنگ بر آمریکا علاوه بر کشته شدن چندین هزار سرباز آمریکایی ۷ تریلیون دلار آمریکا هزینه کرده است.

به گفته وی، دشمن با روی کار آوردن انقلاب‌های ساختگی به ظاهر اسلامی به نام داعش، القاعده و طالبان هدفی جز جنگ با اسلام ناب محمدی و ارزش‌های انقلاب اسلامی نداشت ولی چندی نگذشت که با رشد فرهنگ مقاومت محصول آن‌ها داعش در منطقه هم در حال افول است؛ اکنون شیعیان و اهل سنت دنیا بر این باورند که تنها مکتب نجات بخش دنیا اسلام محمدی است.

سردار صفوی گفت: اکنون یک میلیارد و ۶۷۰ میلیون مسلمان تحت تأثیر انقلاب اسلامی هستند و تا پایان قرن ۲۱ در حال تبدیل شدن به قدرت فرهنگی جهان هستند.

تکیه بر تدابیر رهبری راه عزت ملت

وی با اشاره به مشکلاتی که در بعضی ساختارها در کشور مشاهده می‌شود، افزود: تنها راه عزت ملت ما تکیه بر تدابیر رهبری و اقتصاد مقاومتی است باید اشکالات را در دولت سازی را بررسی و با راهبرد اقتصادی ۳۰ ساله به موفقیت برسیم در زمینه معنوی قدم خوبی برداشتیم ولی در راهبردهای اقتصادی موفق نبودیم.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا از روحانیون خواست تا در تبیین راهبرد کلان انقلاب اسلامی به نسل جدید و پیگیری مشکلات در بعد ملی و استانی همکاری کنند.

سردار صفوی با اشاره به وجود ۴۶ میلیون نفر افراد زیر ۴۰ سالی که بعد از انقلاب به دنیا آمده‌اند، بیان کرد: نوع زندگی، دیدگاه و نگرش آن‌ها نسبت به انقلاب اسلامی، دفاع مقدس فرق دارد ایران اسلامی هم کشوری بسیار وسیعی است شرایط کشور هم شرایط دشوار و حساسی است اکنون در پیچ تاریخی هستیم باید با درک این مهم مقاومت کنیم تا در برابر دشمن پیروز شویم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

خزانه‌داری آمریکا ارائه‌دهندگان خدمات به شرکت‌های هواپیمایی ایران را تهدید کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا شرکت‌های فعال در صنایع هواپیمایی را تهدید کرد که اگر  ارائه خ...

سردرگمی مقامات انگلیس برای تحریم ایران

تنش بین ایران و بریتانیا در پی توقیف نفتکش‌های دو کشور از سوی طرف مقابل بالا گرفته اس...

وزارت خارجه دستگیری یک دانشمند ایرانی در آمریکا را پیگیری کند

یک عضو فراکسیون ولایی مجلس در تذکری به وزارت خارجه خواست تا  دستگیری   دانشمند ایرانی...

جمالی: جمهوری اسلامی با ساقط کردن پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی یک چالش جدید برای آمریکا ایجاد کرد

یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: آمریکایی‌ها چندین بار پ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news