اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 28 خرداد 1398
20 خرداد 1398 20 خرداد 1398
11:20 11:20

آنچه که از رفتار آمریکا در قبال ایران دیده می‌شود چیزی جز یک هژمونی سیاسی سردرگم نیست

یک نماینده سابق مجلس افزود:  باید مراقب باشیم که تغییر لحن رؤسای جمهور آمریکا ما را تحت تأثیر قرار ندهد.

ابراهیم نکو

به گزارش سلام نو، ابراهیم نکو  در پاسخ به این پرسش که آیا واکنش ایران در برابر تغییر لحن آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی باید تغییری کند یا خیر؟ اظهار کرد: ما در مقاطع مختلف، بدعهدی‌هایی از سوی آمریکا و سردمداران آن شاهد بودیم و این بدعهدی‌ها مختص به یک جناح در این کشور نیست. هم دموکرات‌ها و هم جمهوری‌خواه‌ها هر کدام در زمانی بد عهدی‌هایی را نسبت به ایران مرتکب شدند.

وی با بیان اینکه سخنان رهبری در روز ۱۴ خرداد ناظر بر این نکته بود که باید مراقب باشیم که تغییر لحن روسای جمهور آمریکا ما را تحت تأثیر قرار ندهد، اظهار کرد: از آنجا که در درون نظام سیاسی آمریکا یک طرز تفکر تأثیرگذار درباره ایران وجود دارد و همان طرز تفکر در لباس‌های مختلف و در مقاطع گوناگون و اشکال متفاوتی خود را نشان می‌دهد پس ما باید بدانیم که نباید فریب این آدرس‌های غلط داده شده توسط آنان را بخوریم.

این نماینده سابق مجلس با تاکید بر اینکه باید برای همه ایرانیان ثابت شده باشد که سخنان گستاخانه ترامپ به‌دور از هر گونه منطق و عقلانیتی است، اظهار کرد: ترامپ وقتی حرفی را می‌زند از آنجا که سلامت عقلانی درستی ندارد، شاید در حالت نشئگی حرفی می‌زند و وقتی آرام می‌گیرد چیز دیگری جز آن می‌گوید.

نکو تصریح کرد: باید بدانیم آنچه که از رفتار آمریکا در قبال ایران دیده می‌شود چیزی جز یک هژمونی سیاسی سردرگم نیست که البته در مقاطع مختلف خود را به اشکال متفاوتی نشان می‌دهد. مثلاً آمریکا از یک سو می‌گوید نمی‌خواهد نظام ایران را تغییر دهد و از سویی دیگر تحریم‌هایی را علیه صنایع پتروشیمی ایران وضع می‌کند که این نشان‌دهنده گسیختگی هژمونی سیاسی این کشور است.

وی در پایان تاکید کرد: وضع تحریم‌های تازه از یک سو و تغییر لحن آمریکا از سویی دیگر همچنین نشان دهنده نبود یک هارمونی یکنواخت در درون دولت آمریکا هم است و به همین دلیل مردم ما امروز باید هشیارتر از گذشته مسیر مقاومت و مقابله را ادامه دهند و از خود و جامعه‌شان در برابر آمریکا دفاع کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

جزئیات ضربه وزارت اطلاعات به شبکه جاسوسی

 مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات از وارد کردن نخستین ضربه جهانی به شبکه جاسوسی آمریکا خ...

نانواکناری: بهتر است که رئیس جمهور آمریکا هم از مردم ایران عذرخواهی کند

رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: هتر ا...

سفر نخست وزیر ژاپن به تهران برای انتقال پیام «سقف امتیازات» از سوی امریکا، در صورت گشایش مجال برای طرح مساله بود

یک کارشناس ارشد مسائل راهبردی افزود: سفر نخست وزیر ژاپن به تهران برای   ترغیب و تشویق...

جولان متعلق به سوریه است

استاد حقوق بین‌الملل افزود:  ترامپ فضای به قدرت رسیدن نتانیاهو را فراهم کرده و در وضع...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news