اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
20 خرداد 1398 20 خرداد 1398
11:20 11:20

آنچه که از رفتار آمریکا در قبال ایران دیده می‌شود چیزی جز یک هژمونی سیاسی سردرگم نیست

یک نماینده سابق مجلس افزود:  باید مراقب باشیم که تغییر لحن رؤسای جمهور آمریکا ما را تحت تأثیر قرار ندهد.

ابراهیم نکو

به گزارش سلام نو، ابراهیم نکو  در پاسخ به این پرسش که آیا واکنش ایران در برابر تغییر لحن آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی باید تغییری کند یا خیر؟ اظهار کرد: ما در مقاطع مختلف، بدعهدی‌هایی از سوی آمریکا و سردمداران آن شاهد بودیم و این بدعهدی‌ها مختص به یک جناح در این کشور نیست. هم دموکرات‌ها و هم جمهوری‌خواه‌ها هر کدام در زمانی بد عهدی‌هایی را نسبت به ایران مرتکب شدند.

وی با بیان اینکه سخنان رهبری در روز ۱۴ خرداد ناظر بر این نکته بود که باید مراقب باشیم که تغییر لحن روسای جمهور آمریکا ما را تحت تأثیر قرار ندهد، اظهار کرد: از آنجا که در درون نظام سیاسی آمریکا یک طرز تفکر تأثیرگذار درباره ایران وجود دارد و همان طرز تفکر در لباس‌های مختلف و در مقاطع گوناگون و اشکال متفاوتی خود را نشان می‌دهد پس ما باید بدانیم که نباید فریب این آدرس‌های غلط داده شده توسط آنان را بخوریم.

این نماینده سابق مجلس با تاکید بر اینکه باید برای همه ایرانیان ثابت شده باشد که سخنان گستاخانه ترامپ به‌دور از هر گونه منطق و عقلانیتی است، اظهار کرد: ترامپ وقتی حرفی را می‌زند از آنجا که سلامت عقلانی درستی ندارد، شاید در حالت نشئگی حرفی می‌زند و وقتی آرام می‌گیرد چیز دیگری جز آن می‌گوید.

نکو تصریح کرد: باید بدانیم آنچه که از رفتار آمریکا در قبال ایران دیده می‌شود چیزی جز یک هژمونی سیاسی سردرگم نیست که البته در مقاطع مختلف خود را به اشکال متفاوتی نشان می‌دهد. مثلاً آمریکا از یک سو می‌گوید نمی‌خواهد نظام ایران را تغییر دهد و از سویی دیگر تحریم‌هایی را علیه صنایع پتروشیمی ایران وضع می‌کند که این نشان‌دهنده گسیختگی هژمونی سیاسی این کشور است.

وی در پایان تاکید کرد: وضع تحریم‌های تازه از یک سو و تغییر لحن آمریکا از سویی دیگر همچنین نشان دهنده نبود یک هارمونی یکنواخت در درون دولت آمریکا هم است و به همین دلیل مردم ما امروز باید هشیارتر از گذشته مسیر مقاومت و مقابله را ادامه دهند و از خود و جامعه‌شان در برابر آمریکا دفاع کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تجربه 20 ساله حاج قاسم از محضر رهبر انقلاب

پیش بینی رهبر انقلاب درباره آمریکا درحال محقق شدن است و ایشان سال گذشته فرمودند که آم...

قالیباف: اگر آمریکا شیطان بزرگ نیست پس چیست؟

محمد باقر قالیباف، رییس جدید مجلس شورای اسلامی در واکنش به کشته شدن یک جوان سیاه‌پوست...

پیام توییتری محسن رضایی خطاب به دونالد ترامپ+ عکس

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در توییتر ممحنوشت: آقای ترامپ بحران ‎مینیاپولیس...

حضور نمایندگان آمریکا و ایران در یک نشست مجازی

نمایندگان ایران و آمریکا در جریان یک نشست مجازی درباره روند صلح در افغانستان مشارکت ک...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news