اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 30 شهریور 1398
20 خرداد 1398 20 خرداد 1398
18:10 18:10

نمایشگاه «از کرانه‌های ارس» از جمعه آغاز به کار می‌کند

نمایشگاه عکس‌های «حبیب فرشباف» با عنوان «از کرانه‌های ارس» از روز جمعه (۲۴ خرداد ماه) در گالری دنا در تهران افتتاح می‌شود.

نمایشگاه

به گزارش سلام نو، روشن نوروزی، کیوریتور این مجموعه در توضیح نمایشگاه «از کرانه‌های ارس»، گفت: در این نمایشگاه که توسط آژانس عکس ایران ایمیجز برگزار می‌شود، ۴۰ فریم منتخب از مجموعه عکس‌های حبیب فرشباف از روستاهای دورافتاده آذربایجان در دهه ۴۰ شمسی به نمایش گذاشته می‌شود.

نوروزی در معرفی عکاس این مجموعه، اظهار کرد: حبیب فرشباف در تیرماه سال ۱۳۴۲ پس از گرفتن دیپلم طبیعی به عنوان معلم سپاه دانش به روستاهای دورافتاده قره‌داغ آذربایجان رفت و تا سال ۱۳۵۳ در آنجا ماندگار شد. در آن زمان بیش از نیمی از روستاهای این منطقه معلم نداشت، جاده‌ها ماشین‌رو نبودند و برای رسیدن به این روستاهای دورافتاده باید مسیر ۱۰ الی ۱۲ ساعته‌ای را پیاده یا با قاطر طی می‌کردند. حبیب فرشباف در مدت زمان حضورش در این روستاها با یک دوربین لوبیتل از زندگی روستاییان و رویدادهای آن زمان عکاسی کرده است.

او ادامه داد: مجموعه عکس‌های حبیب فرشباف بیش از ۵۰۰ فریم نگاتیو قطع متوسط سیاه و سفید هستند که در دو سال گذشته توسط آژانس عکس ایران‌ایمیجز گردآوری، اسکن و ترمیم شده‌اند و حالا ۴۰ فریم منتخب از این عکس‌ها در معرض دید عموم قرار می‌گیرند.

روشن نوروزی گفت: برای آماده‌سازی این نمایشگاه پیمان هوشمندزاده به عنوان مشاور پروژه و عاشیق چنگیز مهدی‌پور برای آماده‌سازی موسیقی‌ها همکاری کرده‌اند. پریسا هاجری و کسری زاهدی اسکن، ترمیم و بازسازی نگاتیوها را برعهده داشته‌اند، مسعود حاج‌جعفری‌زاده پُست‌پراسس عکس‌ها را انجام داده و مجید پرست‌تاش نیز بر چاپ عکس‌ها نظارت داشته است.

نمایشگاه «از کرانه‌های ارس» روز جمعه (۲۴ خرداد ماه) در گالری دنا افتتاح می‌‎شود و علاقه‌مندان می‌توانند تا ۳ تیر ماه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ برای بازدید به نشانی میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، بعد از چهارراه طالقانی، کوچه سوسن، پلاک ۴ مراجعه کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

«جنگ خاموش» روی دیوار خانه هنرمندان

«جنگ خاموش» نمایشگاه عکس‌های سیدمهدی حسینی اول شهریور ماه در گالری محیطی خانه هنرمندا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news