اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 18 تیر 1399
21 خرداد 1398 21 خرداد 1398
10:10 10:10

برخی با تریبون هایی که دارند یاس و ناامیدی را ترویج می کنند

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی افزود:  مشکلات باید در دستور کار نخبگان قرار گیرد تا رفع شود اگر قرار باشد چالش و مشکلی رفع شود باید در جایگاه خود رفع شود و نباید در تریبون‌ها مطرح شود تا ناخواسته هدف دشمن محقق شود.

یحیی کمالی پور

به گزارش سلام نو، یحیی کمالی‌پور   با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری درباره وجود جریانی در داخل و خارج که با اخبار دروغ و تحلیل‌های مغرضانه به دنبال دمیدن روح ناامیدی و انکار دستاوردهای پر افتخار علمیِ ایران است، گفت: یکی از اهرم‌های فشاری که دشمن غالباً نسبت به کشورهای مختلف از آن استفاده می‌کند جنگ روانی است. دشمن تلاش می‌کند تا برای مقابله با دستاوردهای علمی ما بسترسازی کند.

وی در پاسخ به اینکه این جریان یأس‌آفرین چه کسانی هستند و چه اهدافی را دنبال می‌کنند؟ تصریح کرد: گاهی متاسفانه برخی عوامل خودی با استفاده از امکانات و تریبون‌هایی که در اختیار دارند، یأس و ناامیدی را در جامعه ترویج می‌کنند. دانشگاه‌ها در این حوزه باید برای جلوگیری از توطئه‌ها نقش اساسی ایفا کنند. مشکلات باید در دستور کار نخبگان قرار گیرد تا رفع شود اگر قرار باشد چالش و مشکلی رفع شود باید در جایگاه خود رفع شود و نباید در تریبون‌ها مطرح شود تا ناخواسته هدف دشمن محقق شود.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: محیط دانشگاه تحت تاثیر اساتید است، پس اساتید نقش اصلی و اساسی در این حوزه دارند. دانشجویان به عنوان الگو به اساتید نگاه می‌کنند. کافی است که استاد به دانشجو بگوید اگر درس بخوانید برای شما فایده‌ای ندارد، چرا که در جامعه شغلی وجود ندارد. این موضوع از سوی دانشجویان منتشر می‌شود و خود ایجاد یاس و ناامیدی می‌کند. اگر اساتید دانشگاه مبتنی بر شرایط کشور و جامعه تصمیم‌گیری کنند، شاهد ایجاد فضای ناامیدی در دانشگاه‌ها نخواهیم بود. اساتید و دانشجویان نباید اجازه دهند در فضای دانشگاه ناامیدی حاکم شود./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تاکید واعظی بر اهمیت نقش دانشگاه‌ها در شرایط تحریم

رئیس دفتر رئیس جمهوری با بیان اینکه صنعت و دانشگاه باید با نزدیک شدن به یکدیگر به گون...

آیت‌الله اعرافی: علی رغم مشکلات مالی، برنامه‌های کلان و خرد حوزه با روحیه جهادی و طلبگی به پیش رفته است

مدیرحوزه‌های علمیه کشور  اظهار کرد:  حوزه باید محور راهبری معنویت و فکر دینی در جامعه...

بدهی ۳۴ میلیارد تومانی بنیاد شهید به دانشگاه‌ها

مدیرکل بنیاد شهید لرستان از بدهی هنگفت بنیاد شهید به دانشگاه ها خبر داد.

امیری: یکی از آثار انقلاب اسلامی کسب استقلال سیاسی بود

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: یکی از مولفه های قدرت ملی وحدت و انسجام میان قومیت ه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news