اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 27 آبان 1398
21 خرداد 1398 21 خرداد 1398
12:19 12:19

مجمع تشخیص مصلحت از علی مطهری شکایت کرد

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان از شکایت  مجمع تشخیص مصلحت از علی مطهری خبر داد.

شکایت مجمع تشخیص مصلحت از علی مطهری/شورای نگهبان هم از محمود صادقی شاکی شد

به گزارش سلام نو، در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس محمدجواد جمالی نوبندگانی، سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به جمع خبرنگاران آمد و در توضیح جلسه امروز هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: در این جلسه پرونده شکایت یک موسسه فرهنگی از آقای محجوب نماینده تهران مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به بررسی‌ها و عدم ارائه مستندات قانونی، این پرونده با عدم احراز تخلف این نماینده مختومه اعلام شد.

اهم اظهارات وی را بخوانید؛

*همچنین پرونده مربوط به وزارت شرکت نفت از آقای خادمی نماینده ایذه درباره اظهاراتش پیرامون اوراق شدن جکت‌ها (ابزارهای پالایشگاهی) نیز مورد بررسی قرار گرفت. قرار شد هیأت نظارت دوباره از کمیسیون انرژی مجلس در این باره استعلام بگیرد. شکایت دیگری هم وزارت نفت از این نماینده داشته که آقای خادمی در جلسه بعدی برای بررسی آن حضور پیدا می‌کند.

*موضوع دیگر بررسی شکایت آقای آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی از آقای قاضی پور نماینده ارومیه به دلیل طرح اتهاماتی به او بود. آقای قاضی پور توضیحاتش را ارائه کرد که با توجه به انطباق توضیحاتش با اظهارات شاهد که آن فرد هم دارای مسئولیت است، نتیجه گیری هیأت بر آن شد که اظهارات این نماینده خلاف وظایف نمایندگی نبوده است.

*پرونده دیگر مربوط به شکایت دادستانی از آقای کریمی قدوسی نماینده مشهد به دلیل اظهاراتش در قم بود. در این باره آقای لاریجانی رئیس مجلس و نماینده قم در نامه‌ای اعلام کرد که شکایتی ندارد. به همین دلیل پرونده مختومه شد.

*پرونده دیگر مربوط به شکایت معاونت حقوقی و پارلمانی وزارت علوم و اسماعیلی نماینده سروستان از همتی نماینده سمنان بود. آقای همتی توضیحاتش را ارائه کرد. قرار شد در جلسه بعدی شاکیان و شهود پرونده حضور پیدا کنند.

* پرونده دیگر مورد بررسی در هیأت مربوط به دو شکایت نیروی انتظامی از آقای خدری نماینده بوشهر است. آقای خدری توضیحاتش را ارائه کرد که مقرر شد معاونت پارلمانی ناجا در جلسه بعدی برای ارائه توضیحات حضور پیدا کند. همچنین در موضوع اعلام محکومیت آقای خدری برای عدم حضور در ورزشگاه هم بررسی صورت گرفت با توجه به توضیحات ایشان و عدم ارائه مدارک مستدل از سوی ناجا، این پرونده مختومه اعلام شد.

* پرونده دیگر مربوط به شکایت نصیری احمدآبادی رئیس مرکز اطلاعات مالی از تعدادی از نمایندگان بود. قرار شد درباره ممنوع الخروج بودن شاکی دوباره از دادستانی پیگیری‌های لازم به عمل آید.

*اخیراً آقای مطهری نماینده تهران صحبت‌هایی درباره اعضای مجمع تشخیص مصلحت داشتند. همچنین ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان هم از ایشان شکایتی را مطرح کردند. در نهایت مقرر شد که آقای مطهری برای توضیحات بیشتر به هیأت دعوت شود.

* رئیس حفاظت و بازرسی مجمع تشخیص مصلحت نظام هم شکایتی را از آقای صادقی نماینده تهران پیرامون اظهاراتش مطرح کرد که این موضوع در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت. در نهایت هیأت نظارت صحبت‌های آقای صادقی را خارج از وظایف نمایندگی ندانست. همچنین شورای نگهبان از این نماینده شکایتی را کرده بود که برای بررسی آن آقای صادقی پنج شهود را معرفی کرد که در جلسه قبلی هیأت نظارت حضور یافته و توضیحات خود را ارائه کردند. هنوز پرونده این موضوع در هیأت در حال پیگیری است./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

انتقاد علی مطهری از نحوه اجرای آزادسازی بنزین

نماینده مردم تهران در مجلس ضمن انتقاد از مرجع تصمیم‌ گیر درباره افزایش قیمت بنزین و ش...

مجمع تشخیص مصلحت: گران شدن بنزین ربطی به ما ندارد!

روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد مجمع تشخیص هیچ دخالتی در بحث گرا...

احمدی‌نژاد با ناطق نوری و بردران لاریجانی زیر یک سقف!

در جلسه نشست امروز تشخیص مصلحت نظام به ریاست آملی لاریجانی که با حضور اعضا برگزار شد،...

کدام اعضای مجمع ثروت خود را ثبت کردند؟

دبیر و برخی اعضای مجمع تشخیص با حضور در دفتر موقت «ثنا» ضمن دریافت آموزش‌ های لازم، د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news