01 آذر 1397
14:03

تعلیق صادرات تسلیحات به عربستان از سوی دانمارک

وزیر امور خارجه دانمارک گفت: با توجه به رایزنی‌های انجام شده با وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا قرار بر این شد تا مشخص شدن ماجرای قتل خاشقجی صادرات تسلیحات به عربستان به حالت تعلیق درآید.

آندرس ساموئلسن، وزیر امور خارجه دانمارک

به گزارش سلام نو وبه نقل از ایسنا، آندرس ساموئلسن، وزیر امور خارجه دانمارک در بیانیه‌ای گفت: این تصمیم پس از رایزنی‌ها با دیگر وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا اتخاذ شد.

پیشتر پتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست تا دنباله‌ روی برلین باشند و صادرات تسلیحات به ریاض را به خاطر سوالات موجود پیرامون قتل جمال خاشقجی متوقف کنند.

در تاریخ ۲۰ نوامبر سال جاری میلادی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اذعان کرد که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان ممکن است از قتل خاشقجی مطلع بوده باشد. ترامپ اعلام کرده بود که آمریکا باید به خاطر تضمین منافع امنیتی خود و متحدانش بدون توجه به این پرونده به همکاری و روابط خود با ریاض ادامه دهد.

خاشقجی، مقاله نویس روزنامه واشنگتن پست که به خاطر انتقاداتش از سیاست‌های سعودی مشهور بود در تاریخ دوم اکتبر پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شده و در همان جا به قتل رسید.

دیدگاه خود را بنویسید