اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 27 آبان 1398
22 خرداد 1398 22 خرداد 1398
11:35 11:35

آژیر خطر برای اصلاح‌طلبان کمیسیون امنیت ملی به صدا در آمد

بروجردی از ائتلاف با ذالنور بر سر ریاست کمیسیون امنیت ملی قطعی شد خبر داد .

ائتلاف ذالنوری و بروجردی بر سر ریاست کمیسیون امنیت ملی قطعی شد

به گزارش  سلام نو، از روزهای قبل که اخبار مربوط به انتخابات هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی داغ شده است یکی از گمانه‌زنی‌ها ائتلاف ذالنور و بروجردی برای آخرین رئیس کمیسیون امنیت ملی در مجلس دهم بود. این گمانه وقتی جدی‌تر شد که مجتبی ذالنوری از گفت و گوهایی در این رابطه خبر داد. او دو روز پیش به خبرآنلاین گفته بود: آقای بروجردی اگر کنار برود مستقلین غالبا رایشان به بنده اضافه می شود طبیعتا اگر من نیایم رای اعضای فراکسیون ولایی به بروجردی اضافه می شود. او در پاسخ به این سوال که همین صحبت‌ها نشان می‌دهد مذاکره‌ای میان شما و آقای بروجردی در این رابطه صورت گرفته است گفت: به عنوان مذاکره کنند ه صحبتی نکردم ولی این شرایطی است که در حال حاضر وجود دارد. ( اینجا )

حال علاء‌الدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از ائتلاف با ذالنوری می‌گوید. او در این رابطه به تسنیم گفت: بنده هنوز تصمیم قطعی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست کمیسیون امنیت ملی نگرفته‌ام.

او افزود: هنوز اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره گزینه‌ نهایی‌شان برای ریاست این کمیسیون به جمع‌بندی نرسیده‌اند، اما فعلا بنده و آقای ذوالنور برای این منظور اعلام آمادگی کرده‌ایم.

رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرد: آنچه در جریان کاندیداتوری بنده و آقای ذوالنور برای ریاست کمیسیون امنیت ملی در سال پایانی دوره دهم مشخص است، این است که قطعا از سوی فراکسیون نمایندگان ولایی، یکی از ما دو نفر جهت تقویت جریان انقلابی کاندیدای نهایی خواهد بود و بنده نیز با او ائتلاف خواهم کرد.

بروجردی در پایان خاطرنشان کرد: انتخابات هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس در روز یکشنبه(26 خرداد) برگزار می‌شود.

از سوی دیگر موضوع توافق سال گذشته فلاحت‌پیشه و کواکبیان به یکی از جنجال‌های آخرین انتخابات هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی تبدیل شده است( اینجا ) که اگر این دو حاضر نشوند ائتلاف کنند قطعا طیف رقیبشان که بروجردی و ذالنور قرار دارند با این ائتلاف پیروز قطعی خواهند بود. این را هم نباید فراموش کرد که اگر حتی در ائتلاف میان کواکبیان و فلاحت پیشه کواکبیان در میدان بماند باز هم این طیف رقیب است که پیروز خواهد شد چراکه اعضای کمیسیون امنیت ملاحظات گرایش بیشتری نسبت به فلاحت پیشه دارند تا کواکبیان و در این راستا ملاحظات بیشتری را رعایت می‌کنند. /خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

واکنش فلاحت پیشه به حضور زنان در ورزشگاه

حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره حضور زنان در استادیوم گفت: تاب...

مجلس یا میتینگ انتخاباتی نمایندگان!

حشمت الله فلاحت پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرد به دلیل جریا...

اولویت اصلی انگلیسی‌ها تعیین تکلیف سرنوشت برگزیت است

 یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: یکی از دلایلی که قفل دیپلماسی از ...

نانواکناری: بهتر است که رئیس جمهور آمریکا هم از مردم ایران عذرخواهی کند

رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: هتر ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news