اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 26 تیر 1398
22 خرداد 1398 22 خرداد 1398
15:25 15:25

کشف عتیقه‌های 3000 ساله از خانه پسر 25 ساله

فرمانده انتظامی املش اظهار کرد:  ماموران پلیس با انجام تحقیقات نامحسوس توانستند عتیقه‌های 3000 ساله را از خانه متهم 25 ساله کشف و ضبط کنند.

کریمی

به گزارش سلام نو، سرهنگ قاسم جانعلی‌پور در گفت وگو با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه شخصی در منزل خود اشیاء عتیقه نگهداری می‌کند،  بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: ماموران پلیس با انجام تحقیقات نامحسوس از صحت موضوع اطمینان حاصل کرده و با هماهنگی مقام قضایی به منزل مورد نظر اعزام شدند.

وی با بیان اینکه در بازرسی از این مکان دو قطعه کوزه سفالی عتقیه کشف شد، گفت: کارشناسان میراث فرهنگی قدمت اشیاء عتیقه کشف شده را حدود 3000 سال اعلام کردند.

این مقام انتظامی گفت: ارزش ریالی آثار تاریخی کشف شده از سوی کارشناسان اداره میرات فرهنگی در دست بررسی است؛ در این راستا متهم 25 ساله دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

فرمانده انتظامی املش در پایان با بیان اینکه آثار تاریخی و باستانی هر کشوری نشان دهنده فرهنگ و تمدن آن کشور است از شهروندان خواست، در صورت شناسایی افراد سودجو و قاچاقچیان عتیقه مراتب را به پلیس 110 اطلاع دهند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

کشف 5 تکه عتیقه در لرستان

جانشین فرمانده انتظامی لرستان اظهار کرد: با حضور مأموران در محل تعداد ۵ قطعه اشیا تار...

مازندران، کرمانشاه و کرمان ترمینال قاچاقچیان عتیقه کشور

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی در خصوص استان‌های پیشرو در کشف اشیای عتیقه گفت: استان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news