اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 02 شهریور 1398
23 خرداد 1398 23 خرداد 1398
11:32 11:32

مصرف قند در دوران بارداری

ویار به مصرف شیرینی جات در بسیاری از زنان باردار دیده می‌شود اما این در حالی است که مصرف بیش از اندازه شیرینی و قند در دوران بارداری خود می تواند عاملی برای ابتلا به دیابت دوران بارداری شود.

گفتنی است مصرف بیش از اندازه شیرینی جات در دوران بارداری خود می تواند عاملی برای افزایش فشار خون باشد همچنین پزشکان بر این باور هستند که افزایش مصرف شیرینی جات در این دوران خود می تواند عاملی برای ایجاد حساسیت در جنین نیز شود.

احتمال ابتلا به آسم در کودکان به دلیل مصرف شیرینی جات در دوران بارداری

به طور کلی باید در نظر داشت که بر اساس تحقیقات صورت گرفته احتمال ابتلا به آسم در کودکانی که مادران آنها در دوران بارداری بیش از اندازه به مصرف شیرینی نوشابه و یا قند روی آورده‌اند بیشتر از سایر کودکان می باشد از این رو می توان از آن داشت که مصرف شیرینی‌جات و قند در دوران بارداری علاوه بر اینکه  برای مادر خطرناک است می‌تواند مشکلات عدیده ای را نیز برای جنین به همراه داشته باشد.

از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که مصرف بیش از اندازه شیرینی جات در دوران بارداری خود می تواند بارداری پرخطر را برای مادر و جنین به دنبال داشته باشد.

ابتلا به زردی نیز می تواند یکی دیگر از عارضه های مصرف بیش از اندازه شیرینی جات در دوران بارداری باشد چرا که مطالعات نشان می‌دهند مادرانی که در طول دوران بارداری اقدام به مصرف بیش از اندازه شیرینی جات نموده‌اند کودک آنها بیشتر از دیگران احتمال ابتلا به زردی را دارد از این رو پزشکان توصیه می کنند که مصرف شیرینی جات در دوران بارداری بسیار کم و در حد معقولی باشد.

باید در نظر داشت که برخی از پزشکان نیز بر این باور هستند که افزایش مصرف شیرینی‌جات خود می‌تواند احتمال سقط جنین را نیز افزایش دهد بنابراین افرادی که سابقه سقط جنین را دارند نباید به مصرف بیش از اندازه شیرینی جات نوشابه های گازدار و یا قند روی بیاورند چرا که مطالعات نشان می دهد مادرانی که در دوران بارداری خود اقدام مصرف بیش از اندازه چین ایجاد می کند به نسبت دیگر مادران بیشتر در معرض سقط جنین قرار دارد.

اخبار مرتبط

icon news

استفاده از محصولات پاک کننده در دوران بارداری

دردوران بارداری برای سلامت کودک خود، هر کاری انجام می دهید. از طرفی اکثرا میدانید که ...

7 ماده مضر در نوشیدنی های انرژی زا در دوران بارداری

تغذیه در دوران حساس بارداری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.برخی کارشناسان مصرف نوشیدنی...

آیا ویتامین ها و مکمل های بارداری تقلبی هستند؟

ویتامین های بارداری و مکمل ها در سراسر اینترنت یافت می شوند. برای فروش این ویتامین ها...

آیا کافئین بر باروی تأثیر می گذارد؟

وقتی قصد دارید بچه دار شوید، سعی می کنید بدنتان را در سالم ترین ترین حالت ممکن قرار د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news