اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 27 شهریور 1398
23 خرداد 1398 23 خرداد 1398
15:42 15:42

استفاده از روغن نارگیل به عنوان کرم ضد آفتاب

استفاده از کرم ضد آفتاب یک اصل انکار ناپذیر می باشد به گونه ای که عدم استفاده از آن می تواند صدمات بسیاری را به پوست وارد کند.

گفتنی است امروزه کرم های ضد آفتاب متنوعی در بازار وجود دارد از این رو انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب برای پوست امری دشوار می باشد.

به طور کلی باید در نظر داشت برای تهیه کرمهای ضدآفتاب از مواد سمی استفاده می شود که این خود می تواند برای پوست سیاه مضر باشد از این رو برخی از کارشناسان طب سنتی بر این باور هستند که استفاده از روغن های طبیعی به جای کرم ضد آفتاب خود می تواند عاملی برای حفاظت پوست باشد.

از سوی دیگر باید خاطرنشان کرد که در تولید برخی از کرم‌های ضدآفتاب از مواد شیمیایی استفاده می شود که این خود می‌تواند عاملی برای بروز سرطان پوست باشد.

لازم به ذکر است که برخی از محققان بر این باور هستند که استفاده از کرم‌های ضدآفتاب خود می تواند عاملی برای بروز سرطان پوست باشد از این رو مصرف این کرم ها را چندان توصیه نمی کنند.

جالب است بدانیم که بسیاری از ضد آفتاب ها شامل اکسی بنزون، می باشند که این ماده مختل کننده هورمون شناخته شده است که برای استفاده کودکان   به هیچ عنوان توصیه نمی شود از این رو متخصصان پوست توصیه می‌کنند که برای کودکان از کرم ضد آفتابی استفاده کنیم که تایید شده برای پوست آنها است.

تحقیقات اخیر نشان می دهد که ترکیبات بسیاری در انواع ضد آفتاب وجود دارد به زندگی اقیانوسی آسیب می رساند، به خصوص مرجانها . این به این دلیل است که این ترکیبات ممکن است ویروس های غیرفعال را در جلبک دریایی به نام زوکسانتلا بیدار کنند.

این جلبک دریایی برای مرجان غذا و رنگ فراهم می کند. کرم ضد آفتاب شیمیایی باعث می شود که ویروس های خفته در این زوکسانتلا تا زمانی که میزبان جلبک بمیرد، تکثیر شوند. این امر به نوبه خود باعث مرگ مرجان می شود.

بررسی مضرات استفاده از کرم ضدآفتاب خانگی

باید در نظر داشت که بسیاری از متخصصان پوست بر این باور هستند که استفاده از کرم‌های ضدآفتاب خانگی خود می تواند عاملی برای سوختن پوست شود چرا که نمی‌توان اس پی اف آن را تأیید کرد.

پرواز هست که ضد آفتاب های خانگی ضد آب نیستند از این رو پس از شنا و یا اینکه پس از گذشت چند ساعت باید دوباره آن را تمدید کرد به عبارت ساده‌تر ضد آفتاب های خانگی ماندگاری بالایی ندارند.

مواد اولیه تهیه ضدآفتاب خانگی

نصف فنجان بادام یا روغن زیتون

¼ روغن نارگیل (SPF طبیعی 4)

یک چهارم فنجان موم عسل

دو قاشق اکسید روی (این یک نسخه غیر نانو است که جذب پوست نمی شود. مراقب باشید که پودر را استنشاق نکنید).

تا یک قاشق چای خوری روغن اسانس تمشک - اختیاری

تا 1 قاشق چای خوری روغن دانه هویج - اختیاری

2 قاشق سوپ خوری شی (SPF طبیعی 4 - 5)- اختیاری

در پایان خاطرنشان کرد که برای استفاده از کرم های ضد آفتاب خانگی بهتر است با پزشک مشورت شود

اخبار مرتبط

icon news

کاربردهای خوراکی روغن نارگیل

 روغن نارگیل از کاربردهای زیادی برخوردار است به گونه ای که بسیاری از افراد آن را برای...

10 نکته که در تابستان سالم بمانید

فصل تابستان فرا رسیده است. وقت آن است که وسایل باربیکیو را آماده کنید و لباس شنایی که...

از سه روش برای پاک کردن آرایش تا استفاده کردن از لوسیون

مرطوب کننده و لوسیون با یکدیگر تفاوت دارند و برای شرایط متفاوت و مشکلات پوستی متفاوت ...

روش های محافظت از پوست در مقابل نور خورشید

در مقابل نور خورشید قرار گرفتن بدون هیچ گونه محافظتی خود می‌تواند عاملی برای سوختگی پ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news