اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 02 اسفند 1398
22 خرداد 1398 22 خرداد 1398
16:35 16:35

سریال «تل ماسه» در راه است

«تل ماسه» یک مجموعه هشت تایی رمان علمی-تخیلی است که این روزها قرار است ساخت سریال آن آغاز شود.

«تل ماسه» سریال هم می‌شود/ اکران فیلم سینمایی در سال ۲۰۲۰

سرویس استریمینگ وارنر میدیا دستور ساخت سریالی بر مبنای رمان علمی تخیلی «تل ماسه» را داده است تا کارگردانی که فیلم آن را می‌سازد، سریال را هم جلوی دوربین ببرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، در حالی که ساخت فیلم‌سینمایی «تل ماسه» به کارگردانی دنیس ویلنوو در دست اجرا است، اکنون اعلام شد یک سریال نیز بر مبنای همین داستان ساخته می‌شود.

از مدتی پیش ساخت فیلم «تل ماسه» به کارگردانی دنیس ویلنوو شروع شد و گفته شد که تیموتی شالامه نیز از بازیگران آن خواهد بود. اکنون اعلام شده کمپانی لجندری کار ساخت و توزیع سریالی از این رمان را هم انجام می‌دهد.

این کمپانی سال ۲۰۱۶ قراردادی با خانواده فرانک هربرت نویسنده کتابی به همین نام منعقد کرد تا حق استفاده از این رمان را به دست آورد و نه تنها ساخت فیلم سینمایی بلکه پروژه‌های تلویزیونی از این اثر علمی-تخیلی را نیز در اختیار گرفت.

حالا گفته شده سریال تلویزیونی با عنوان «تل‌ ماسه: خواهری» از زاویه چشم یکی از زنان این رمان روایت می‌شود.

قرار است ویلنوو کارگردانی پایلوت این سریال را انجام دهد و جان اسپیتس فیلمنامه آن را بنویسد. این ۲ که با هم فیلمنامه فیلم سینمایی را نیز نوشته بودند در کنار برایان هربرت، تهیه کننده سریال نیز خواهند بود.

گفته شده لجندری قصد دارد این مجموعه را در پلتفرم‌های مختلف بسط دهد.

پیشتر یک سریال سه قسمتی علمی تخیلی در سال ۲۰۰۰ از این مجموعه روی آنتن رفته بود. بعد نیز «فرزندان تل‌ ماسه» در سال ۲۰۰۳ به نمایش درآمد.

این در حالی است که بازسازی فیلم سینمایی «تل ماسه» قرار است ۲۰ نوامبر ۲۰۲۰ اکران شود. در کنار تیموته شالامه، ربکا فرگوسن، اسکار ایزاک، جاش برولین و دیو باتیستا بازیگران این فیلم هستند.

اولین فیلم سینمایی از این اثر سال ۱۹۸۴ توسط دیوید لینچ و بر مبنای فیلمنامه‌ای که خودش نوشته بود، ساخته شد.

«تل ماسه: خواهری» سومین سریال رسمی است که وارنر میدیا در دستور ساخت قرار داده است.

«تل ماسه» یک مجموعه هشت تایی رمان علمی-تخیلی است که اولین جلد آن سال ۱۹۶۵ میلادی منتشر شد. بسیاری از هواداران ژانر علمی-تخیلی، این اثر را یکی از برترین داستان‌های این ژانر برای تمام اعصار می‌دانند.

داستان این مجموعه در آینده‌ای دور می‌گذرد که در آن جوامع به صورت ملوک‌الطوایفی و با الهام از مردمان و فرهنگ عرب و ایرانی بر کهکشان‌ها و ستارگان حکومت می‌کنند. در این میان شخصیتی به نام پل آتریدیز در مرکز داستان قرار دارد که خانواده‌اش کنترل بیابان‌های سیاره آراکیس را در اختیار دارد اما به خانواده آنها خیانت می‌شود و بعد داستان تمی سیاسی، مذهبی به خود می‌گیرد و پل برای بازسازی خانواده جلو می‌آید.

اخبار مرتبط

icon news

هالیوود ریپورتر بهترین نقش‌آفرینی‌های ۲۰۱۹ را معرفی کرد

 نمایش فیلم‌های مطرح در سال گذشته و درخشش برخی بازیگران کهنه‌کار و تازه‌کار در این فی...

گریم عجیب امیرخان در نسخه فارست گامپ هندی / عکس

فیلم فارست گامپ محصول کشور آمریکا در سال 1994 در ژانر عاشقانه وموزیکال می‌باشد، فیلم ...

چه کسی در نقش جوکر بازی خواهد کرد؟

 جِرد لِتو اعلام کرده که به طور حتمی نقش جوکر را ایفا خواهد کرد.    

دیدگاه خود را بنویسید

icon news