اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 27 شهریور 1398
22 خرداد 1398 22 خرداد 1398
20:46 20:46

طرح حیات شبانه و شبهات جدید

جانشین فرمانده ناجا گفته است در خصوص طرح حیات شبانه، نیاز به شفاف سازی است.

جانشین فرمانده ناجا:

طرح حیات شبانه نیاز به شفاف‌سازی دارد/ قرار نیست نیروی انتظامی جای کسی کار کند

جانشین فرمانده ناجا گفت: نیروی انتظامی، قرار نیست جای کسی کار کند و مانع انجام وظایف قانونی دیگران باشد بلکه فقط درباره نقش و جایگاه خود می توانیم حرف بزنیم؛ در خصوص طرح حیات شبانه، نیاز به شفاف سازی است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار"ایوب سلیمانی" در حاشیه یادواره ۵۷۴ شهید نظم و امنیت استان کرمان در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: قبل از ماه مبارک رمضان، در تهران طرحی به اجرا در آمد تا مردم مومن روزه دار که در طول روز کمتر فرصت بیرون آمدن از خانه را دارند و شب ها به هیئت های قرآنی می روند و به راز و نیاز می پردازند؛ زمینه خدمات مضاعف در سطح شهر را برای آنها مهیا کنیم.

وی به آماده باش صد درصدی پلیس پایتخت در این طرح اشاره و بیان کرد: در تمام شب های ماه رمضان، نیروهای پلیس در همه معابر حضور یافته و وظیفه تأمین نظم، امنیت و آرامش مردم را برعهده داشتند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه این هدف توجیه پذیر بود و در شب های ماه رمضان، شلوغی خیابان ها تا سحر تفاوت چندانی با معابر در طول روز نداشت؛ افزود: براساس برآورد ما، حضور مردم در مناسبت های رمضان امسال، صد درصد بیشتر از سال گذشته بود.

جانشین فرمانده ناجا به گلایه شورای شهر تهران مبنی بر اینکه چرا طرح مزبور بعد از ماه رمضان ادامه داده نشد، اشاره و تصریح کرد: ماه رمضان، ماه ویژه‌ای است و مناجات شبانه مورد تاکید دین ما می باشد، در روزهای غیر از آن برای چه موضوعی این طرح را ادامه دهیم؛ حیات شبانه را قبول نداریم، این فرهنگ حتی در اروپا هم نیست و زیر بار آن نخواهیم رفت.

وی اضافه کرد: ما در طول ماه رمضان می توانیم پاسخگوی نظم و امنیت باشیم اما در کل سال این ظرفیت برای برقراری نظم و امنیت وجود ندارد.

سردار سلیمانی به وظایف سازمان ها و نهادها در حوزه های اجتماعی مسئولیت های مختلف دارند، اشاره و خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی، قرار نیست جای کسی کار کند و مانع انجام وظایف قانونی دیگران باشد بلکه فقط درباره نقش و جایگاه خود می توانیم حرف بزنیم که در خصوص این طرح، نیاز به شفاف سازی است.

این مقام ارشد انتظامی درباره نحوه پاسخگویی نیروی انتظامی اشاره و بیان کرد: ۲۰ درصدکل خدمات حاکمیت به مردم از طریق نیروی انتظامی صورت می گیرد که این عدد بزرگی است و لازمه آن حضور دائمی است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه طی۳۰ سال گذشته، سالانه به طور میانگین ۱۴۰ شهید تقدیم کردیم؛ افزود: البته سال های اول که ناامنی ها بیشتر و درگیری ها گسترده تر بود، تعداد شهدا نیز بیشتر بود اما با انجام اقدامات پیشگیرانه، بازدارنده و سیطره ای که بر حوزه های امنیتی کشور پیدا کردیم، این میزان کمتر شد به گونه ای که تعداد شهدا در سال گذشته ۷۳ شهید بوده است.

جانشین فرمانده ناجا بیان داشت: از ابتدای سال تاکنون، ۱۱ شهید تقدیم نظام کردیم که یکی از آنان شهید "محمدامین الله دادی" مربوط به شب عید فطر کرمان است؛ امیدواریم به نحوی عمل کنیم که امسال روند کاهشی را ادامه دهیم؛پیام ما این است قدردان کسانی هستیم که همه وجودشان را وقف اهداف انقلاب اسلامی کردند و ان شاء الله ما ادامه دهنده راه آنها بوده باشیم.

اخبار مرتبط

icon news

برخورد قاطع پلیس با مزاحمین اطراف مدارس

 طرح  سراسری برخورد با اراذل و اوباش پایتخت  در حال اجراست و تاکنون 408 نفر از اراذل ...

روایت فرماند پلیس فتا از گردش مالی بزرگ پرونده‌های قمار

به گفته رییس پلیس سایبری کشور از ابتدای سال ۹۸ تا کنون ۳۹۲ فقره پرونده قضائی در خصوص ...

آمادگی کامل ناجا برای برگزاری مراسم اربعین

حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در بازدید از مرز شلمچه گفت: ناجا  آمادگی صد درصدی بر...

امروز ناجا در برخورد با ناهنجاری های اجتماعی در عمل تنها است

فرمانده نیروی انتظامی افزود: بارها اعلام کرده ایم، خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news