اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 26 تیر 1398
23 خرداد 1398 23 خرداد 1398
08:10 08:10

سارق: در ساعت‌های بیکاری دزدی می‌کردم!

سارقی که سرقت را به عنوان شغل دوم خود انتخاب کرده بود به دام قانون افتاد.

سرقت،شغل دوم این مرد است/ او کل جهیزیه  یک عروس و داماد را برد

به گزارش سلام نو، رئیس کلانتری ۱۷۰ کهریزک از دستگیری سارق منزل با ۲۲ شاکی خبر داد که در جریان یکی از سرقت هایش جهیزیه کامل یک عروس و داماد را سرقت کرده بود.

سرهنگ ابراهیم شریفی مقدم در تشریح این خبر بیان داشت: از اواخر سال گذشته سرقت های سریالی از منازل این محدوده شدت گرفت تا اینکه روز گذشته متهم این سرقت ها توسط ماموران عملیات کلانتری شناسایی و با هماهنگی قضائی دستگیر و همچنین از مخفیگاه این متهم تعداد پنج دستگاه ال.ای.دی به همراه مقادیر زیادی طلا و جواهر و یک دست جهیزیه کامل عروس و داماد کشف شد.

وی ادامه داد: از متهم تحقیقات صورت گرفت که وی مدعی شد جهیزیه مربوط به عروس و دامادی است که در شرف ازدواج بوده اند و توسط این متهم به سرقت رفته بود؛ متهم در زمینه شیوه و شگردش نیز مدعی بود با استفاده از یک دسته کلید با ۷۰ عدد کلید کامپیوتری درهای خانه را باز می کرده است.
وی افزود: تحقیقات بیشتر از متهم صورت گرفت که وی توضیح داد سرقت را به عنوان شغل دومش انتخاب کرده بود و عصرها در ایام بیکاری در کوچه و پس کوچه ها پرسه می زده است و وقتی با خانه ای که چراغ هایش خاموش بود روبرو می شد، زنگ درب این منازل را به صدا در می آورد و وقتی مطمئن می شد کسی در خانه نیست با استفاده از یک دسته کلید اقدام به باز کردن درهای خانه می کرد.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم مدعی بود مدت هاست به شیشه روانگردان اعتیاد دارد و چندین سابقه کیفری نیز دارد که وقتی بازجویی های تخصصی از او صورت گرفت، متهم اعتراف کرد از بهمن ماه سال گذشته دوباره سرقت هایش را آغاز کرده است و در بدو ورود به خانه مالباخته ها ابتدا سراغ اموال ارزشمند مانند طلاجات و ارز و پول می رفت و اگر آنها را کشف نمی کرد در ادامه به سراغ دستگاه های ال.ای.دی موجود در خانه می رفت که با توجه به سبکی و گرانقیمت بودن شان به راحتی هدف سرقت قرار می گرفتند.

سرهنگ شریفی مقدم توضیح داد: متهم دستگاه های ال.ای.دی را به دو مالخر خود که آنها نیز بازداشت شده اند به قیمت ۵۰۰ هزار تومان می فروخت و مالخرها نیز این دستگاه ها را به قیمت چهار الی پنج میلیون تومان می فروختند./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

ماجرای کودکی که در مشهد دزدیده و در قم پیدا شد

سه روزه قبل کودکی در شهر مشهد دزدیده شد و با تلاش‌های پلیش در شهر قم از چنگ آدم ربایا...

کابل دزدهای زنجانی دستگیر شدند

ماموران پلیس آگاهی موفق به دستگیر سه سارقی شند که کابل‌های برق فشار قوی مسرقت می‌کردن...

گردن‌بند قاپ‌های معروف تهران به دام افتادند

۲ قاپ زن گردنبند که به 30 فقره سرقت گردنبند در تهران اعتراف کرده بودند بازداشت شدند.

ارسال ۳ هزار جهیزیه برای نوعروسان منطقه محروم

نماینده بنیاد اجتماعی احسان از ارسال 3هزار جهیزیه برای نوعروسان مناطق محروم خبر داد. 

دیدگاه خود را بنویسید

icon news