اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 26 تیر 1398
23 خرداد 1398 23 خرداد 1398
08:55 08:55

گلایه رییس دانشگاه تبریز از کاهش بودجه دانشگاه‌ها

رییس دانشگاه تبریز گفت: در دنیا به هنگام مشکلات اقتصادی، بودجه دانشگاه‌ها را دستکاری نمی‌کنند.

 

 

کریمی

به گزارش سلام نو رضا مجیدی در جلسه روسای دانشگاه‌های آذربایجان شرقی با وزیر علوم اظهار کرد: در دنیا هر موقع مشکلی پیش بیاید، ابتدا بودجه دانشگاه‌ها را کنار می‌گذارند و سپس به کم و کسری‌های سایر سازمان‌ها می‌پردازند.

وی متذکر شد: امسال دانشگاه‌های کشور هم مشکلات بیشتری دارند و امیدواریم با حمایت وزیر علوم بتوانیم امسال را هم به خوبی پشت سر بگذاریم.

فرزان قالیچی -رییس دانشگاه‌های علمی کاربردی آذربایجان شرقی- نیز در ادامه این جلسه توضیحاتی را در خصوص ساماندهی و نظارت بر مدرسان موسسات علمی کاربردی استان ارائه کرد.

احمدرضا قره‌باغی -رییس دانشگاه صنعتی سهند- نیز در ادامه، افزایش ظرفیت سایر دانشگاه‌ها را تهدیدی برای دانشگاه‌های صنعتی دانست و گفت: متاسفانه در طول سال‌های گذشته، گرایش به رشته‌های فنی مهندسی کم شده است.

حسن ولیزاده -رییس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان- نیز در بخش دیگر این جلسه بر ضرورت توجه بیشتر به تعمیر و تجهیز دانشگاه‌ها، یکنواخت‌سازی جذب و ارتقاء اساتید و دریافت شهریه سنواتی تاکید کرد.

به روز رسانی امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای آذربایجان شرقی نیز از موارد مورد تاکید نماینده حاضر این دانشگاه در جلسه با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بود.

محمد علی کی‌نژاد -رییس دانشکده هنر اسلامی تبریز- نیز در پایان با بیان اینکه آذربایجان شرقی یکی از معدود استان‌هایی است که مشکل و موردی در زمینه جذب هیات علمی نداشته است، گفت: هیچ شکایتی در این خصوص در شورای مرکزی جذب مطرح نشده است.

وی با تاکید بر اینکه بر مشکلات دولت واقف هستیم، خاطرنشان کرد: با توجه به آغاز زودهنگام فصل سرما در استان ما تلاش می‌شود تا بودجه دانشگاه‌ها کمی سریع‌تر تخصیص پیدا کند، دولت در طول این 40 سال همواره به دانشگاه‌ها کمک کرده است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

به بهانه روز مهندس

رئیس دانشگاه تبریز در مراسم روز مهندس، آینده این رشته را در ایران نگران کننده دانست...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news