اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
04 دی 1397 04 دی 1397
14:37 14:37

پیام تسلیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای درگذشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام تسلیت خود آیت‌الله هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را پل ارتباطی میان مراجع عظام تقلید نجف با امام خمینی(ره) در ایام آغاز نهضت اسلامی خواند.
پیام تسلیت سیدعباس صالحی برای درگذشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی

به گزارش سلام نو،  متن کامل پیام سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای درگذشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرح زیر است:

«اناالله و انا الیه راجعون

ارتحال عالم ربانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو مجلس خبرگان رهبری، آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی موجب تالم و تاسف عمیق گردید.

آیت‌الله شاهرودی(ره) در خاندانی عالم‌پرور و حوزوی ولادت و پرورش یافت و در کسب مدارج دینی و علوم حوزوی با تلاش مجدانه تا بالاترین مراتب علمی پیش رفت و از رتبه‌ای در خور در میان عالمان و فقها و اساتید حوزه برخوردار بود.

نقش موثر آن مرحوم در ایجاد ارتباط میان مراجع عظام تقلید ساکن شهر نجف با بنیان‌گذار نظام جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) در ایام آغاز نهضت اسلامی از اذهان همراهان انقلاب اسلامی فراموش نمی‌شود.

آیت‌الله شاهرودی در دوره ریاست قوه‌قضائیه نیز با مشی اعتدالی، برای ارتقای دستگاه قضا و نزدیک شدن آن به جایگاه عدالت و حق‌خواهی از هیچ تلاش فروگذار نکرد.

اینجانب رحلت این عالم مجاهد را به محضر حضرت ولی‌عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدظله العالی)، مراجع عظام تقلید و علما و روحانیون و اساتید معزز حوزه‌های علمیه و همچنین همکاران و همراهان آن مرحوم در دستگاه قضایی، شورای نگهبان قانون اساسی، مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام و نیز خاندان مکرم و بیت ایشان صمیمانه تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات و رحمت واسعه برای مرحوم آیت‌الله هاشمی شاهرودی و صبر و اجر برای بازماندگان محترم مسالت دارم.»/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

روایتی از زندگی مرحوم آیت‌الله محمد مومن

آیت‌الله مومن نایب رییس مجلس خبرگان رهبری پس از تحمل دوره‌ای بیماری شامگاه پنجشنبه د...

مراسم بزرگداشت آیت الله العظمی جوادی آملی برگزار شد/ پیام رئیس جمهور به این مراسم

رییس جمهوری پیامی را به مناسبت برگزاری مراسم بزرگداشت آیت‌الله العظمی جوادی آملی صا...

مراسم ترحیم دبیرکل حزب موتلفه اسلامی برگزار شد

مراسم ترحیم محمد نبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی برگزار شد .

پیام تسلیت روحانی در پی درگذشت «محمدنبی حبیبی»

رئیس جمهور در گذشت دبیر کل حزب موتلفه اسلامی را تسلیت گفت.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news