اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 21 تیر 1399
23 خرداد 1398 23 خرداد 1398
16:55 16:55

از رونق تولید بدون محدودیت حمایت شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود:  انتظار داریم مسئولین تصمیم‌گیری سریع داشته باشند، حتی اگر قرار است جواب ردی هم داده شود، سریع تصمیمات خود را اعلام کنند تا سرمایه گذار معطل تصمیم گیری ها و بروکراسی‌های اداری نماند.

وزیر صنعت

به گزارش سلام نو، رضا رحمانی در سفر به جنوب استان کرمان و در حاشیه بازدید از معادن شهرستان فاریاب گفت: در دولت و در راستای حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید، تاکید بر این موضوع داریم که جلوی واردات کالاهایی که در داخل کشور تولید می‌شوند، گرفته شود؛ زیرا اگر از این کار جلوگیری نشود یک ظلم و ستمی به نیروهای جوان این مرز و بوم کردیم و در همین راستا محکم بر سر این موضوع ایستاده و در صورت مشاهده تخلف، برخوردهای لازم را خواهیم کرد.

وی از برگزاری منظم جلسات شورای معادن در وزارتخانه سخن گفت و افزود: شورای معادن برای عدم معطلی کار معادن است و اگر تفویض اختیار در حوزه معادن به استان‌ها دادیم، در راستای چابک سازی و اجرای هرچه بهتر و سریع‌تر پروژه‌ها در این بخش بوده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خطاب به مسئولین تصمیم گیر در کشور و استان‌ها گفت: انتظار داریم مسئولین تصمیم‌گیری سریع داشته باشند، حتی اگر قرار است جواب ردی هم داده شود، سریع تصمیمات خود را اعلام کنند تا سرمایه گذار معطل تصمیم گیری ها و بروکراسی‌های اداری نماند.

وی با اشاره به پیگیری‌های شورای معادن عنوان کرد: خوشبختانه با تفویض اختیارات داده شده به استان‌ها در حوزه معادن، تا قبل از پایان سال ۹۷، هیچ پرونده‌ای پشت نوبت نمانده و این روند را در سال جاری نیز با سرعت و کار بیشتری ادامه خواهیم داد زیر در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «رونق تولید» نامگذاری شده است دیگر نمی‌توان به صورت عادی کار کرد و کار دیگر روز تعطیل و غیر تعطیل نمی‌شناسد.

رحمانی در پایان خطاب به مسئولین استانی و معاونین و مشاروان خود اعلام کرد: انتظار داریم حداکثر تشویقات و تخفیفات لازم در بخش معادن در جنوب استان کرمان لحاظ شود همچنین بر این موضوع نیز تاکید داریم که از رونق تولید بدون محدودیت حمایت کرده و در برخورد با رانت نیز هیچگونه مماشاتی را نداشته باشید.

وی خاطر نشان کرد: همواره تاکید داریم که در هر منطقه‌ای که معدنی وجود داشته و فعال است، جذب نیروهای آن معدن تا مدرک دیپلم از همان منطقه و از مدرک دیپلم تا کارشناسی از همان استان و از مدرک کارشناسی ارشد به به بالا از سایر مناطق کشور جذب نیرو صورت گیرد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

سالانه ۵۴ میلیارد نخ سیگار تولید می شود

وزارت صنعت، معدن و تجارت آمار تولید سیگار در سال ۹۸ را حدود ۵۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ن...

مشاغل «غیر پرخطر» چطور باید آغاز به کار کنند؟

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی از سرگیری فعالیت مشاغل پرخطر در ای...

واردات قطعه‌های که مشابه داخلی دارد ممنوع شد

وزیر صنعت و معدن اظهار کرد: وارد کردن هر کالایی اعم از خودرو و سایر در هر بخشی که در ...

رحمانی: باید نهضت و انقلاب معدنی راه بیاندازیم

وزیر صنعت با بیان اینکه برنامه های ما تثبیت یا ایجاد اشتغال است، گفت: ٣٣ درصد اشتغال ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news